Dysza z grubowarstwową grzałką

Dysza z grubowarstwową grzałką… Firma Günther Heisskanaltechnik wprowadza innowacyjne narzędzie - pojedynczą dyszę typu SEF z grubowarstwową grzałką.

Udoskonalona dysza firmy Günther wyposażona jest w szeroką grzałkę. Zalet ą takiego rozwiązania jest wysokie skupienie mocy w przedniej części dyszy, dobre odwzorowanie krzywej temperatury, brak higroskopii co jest korzystne podczas rozruchu formy, niski pobór prądu, a także szczupła obudowa dyszy korzystna przy ograniczonych warunkach zabudowy.

W dyszach zostało poprawione grzanie w obszarze głowicy. To ulepszone grzanie dyszy umożliwia lepszą optymalizację procesu i nie wymaga zastosowania dodatkowej strefy grzewczej. Kolejną zaletą jest stosowana obudowa częściowa, która pozwala na odseparowanie termiczne układu gorącokanałowego od formy.

Nowa dysza mocno zmienia konwencjonalną technologię dysz gorącokanałowych i zdaniem producenta otwiera przetwórcom nowe perspektywy, gdyż można ją stosować również jako zamiennik dla dysz 5V. Pojedyncza dysza typu SEF stosowana jest do przetwórstwa takich tworzyw jak poliamidy i PBT wzmocnionych włóknem szklanym oraz uniepalniaczami, a także tworzyw wysokotemperaturowych.

Utrzymanie prawie liniowego profilu temperaturowego ułatwia przetwórstwo tych wrażliwych materiałów. Iglica dyszy wykonywana jest z węglików spiekanych o dobrych właściwościach przewodnictwa cieplnego, co pozwala na przetwarzanie materiałów z wypełniaczami.

Dysza z grubowarstwową grzałką


Czytaj więcej: