Działa już druga wytwórnia siarczanowanych w PCC Rokita

Działa już druga wytwórnia… PCC Rokita skończyła prace nad swoją drugą wytwórnią siarczanowanych. Sfinalizowanie inwestycji pozwoli firmie znacząco zwiększyć produkcję surfaktantów.

Budowa wytwórni zajęła Rokicie 15 miesięcy. Instalacja kosztowała łącznie ok. 90 mln zł. Dzięki temu aktualna moc produkcyjna sięga 30 tys. ton w skali roku. Jest to trzykrotność dotychczasowej mocy produkcyjnej. Po pomyślnym zakończeniu rozruchu technologicznego nowa linia produkcyjna została ostateczne uruchomiona na początku ubiegłego miesiąca czerwca. Nowa instalacja została połączona z instalacją pierwszą tego typu instalacją specjalnym rurociągiem.

W tej chwili posiadając rozbudowany kompleks chemii środków powierzchniowo czynnych, PCC Rokita jest największym w Polsce, a w Europie Środkowej jednym z wiodących producentów surfaktantów, które znajdują zastosowanie w produkcji środków myjąco-czyszczących jak i w innych gałęziach przemysłu. Dotychczas wywarzono rocznie 10 tys. ton anionowych i niejonowych surfaktantów. Surfaktanty znajdują zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Jednak ich odbiorcami są takie branże jak: tworzywa sztuczne, kosmetyka i detergenty, ,farby, lakiery i kleje, przemysł metalowy.

To nie koniec ważnych inwestycji w PCC Rokita. Za 24 mln zł firma wybuduje na terenie PKN Orlen w Płocku nową instalację do etoksylacji o zdolności wytwórczej 20 tys. ton rocznie i możliwości podwojenia zdolności produkcyjnych. Kompleks produkcji fosforów wytwarza produkty naftalenopochodne i fosforopochodne. Do 2012 r. zaplanowano zwiększenie zdolności produkcyjnych do 25 tys. ton rocznie dzięki budowie nowej wytwórni. Oprócz tego przedsiębiorstwo zamierza poszerzać portfel produktów, wytwarzając nowe plastyfikatory i uniepalniacze.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4