Dzień Opakowań na targach Taropak

Dzień Opakowań na targach…
Jakich opakowań oczekuje społeczeństwo i gospodarka w najbliższych latach? - to główny temat odbywającego się 1 października II Kongresu Przemysłu Opakowań. Sesja jest centralnym punktem programu Dnia Opakowań, obchodzonego podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak w Poznaniu.

Opakowanie jest ważnym czynnikiem rozwoju cywilizacyjnego kraju, a polski przemysł opakowań zajmuje poczesne miejsce w Europie. Celem kongresu jest zainicjowanie dyskusji i działań na rzecz doskonalenia opakowań wytwarzanych przez krajowy przemysł opakowań. W programie kongresu odbywającego się pod hasłem: "Innowacyjne opakowania dla innowacyjnych produktów" przewidziano referaty poświęcone opakowaniom żywności, leków, kosmetyków oraz wyrobów przemysłowych.

Kongres to nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszym stanem wiedzy na temat branży. We wtorek uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia targów Taropak oraz Polagra Food, zaś podczas środowych obrad w ramach zaplanowanych przerw kawowych oraz przerwy na lunch mogą w kuluarowej atmosferze, zawrzeć nowe znajomości i kontakty. Dodatkową okazję dla uczestników do nawiązania kontaktów i wymiany opinii stanowić będzie wieczorna gala kongresowa, zaś w dniu 2 października organizatorzy zarezerwują specjalne pomieszczenie na pokongresowe spotkania użytkowników i producentów opakowań.

Gościem specjalnym kongresu jest Thomas Schneider, prezydent światowej organizacji branży opakowań World Packaging Organisation (WPO). Na liście prelegentów jest także m.in. Thomas Dohse, dyrektor finansowy targów Interpack w Düsseldorfie.

Patronem honorowym kongresu jest Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki. Funkcję gospodarza konferencji pełni Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Opakowań.