Dzień otwarty w firmie Abplanalp Consulting

Dzień otwarty w firmie Abplanalp Consulting
Od mocnego uderzenia rozpoczyna nowy rok firma Abplanalp Consulting. Już 17 stycznia w swoim Centrum Techniczno - Wystawowym organizuje Dzień Otwarty wtryskarek Jon Wai.

Jon Wai to od ponad 30 lat czołowy tajwański producent wtryskarek. Corocznie wypuszcza na rynek ok. 1,2 tys. maszyn. Wszystkie one posiadają certyfikat CE. Asortyment urządzeń oferowanych przez Jon Wai jest bardzo szeroki i obejmuje wtryskarki z systemem kolanowym o sile zwarcia 60 - 6000 ton, wtryskarki do wyrobów termoutwardzalnych o sile zwarcia 50 - 500 ton, wtryskarki dwukolorowe, do przetwórstwa PVC, do preform PET, do produkcji wyrobów audio/video/CD, do produkcji mebli ogrodowych, z wtryskiem wspomaganym gazem GIM, IML i wtryskiem z doprasowaniem. W naszym kraju szczególnie dużą popularnością cieszą się maszyny tej firmy o sile zwarcia od 60 do 1250 ton.

W trakcie Dnia Otwartego organizowanego przez Abplanalp Consulting, który jest przedstawicielem Jon Wai w Polsce, będzie można szczegółowo zapoznać się ze specyfiką wszystkich urządzeń tajwańskiego producenta, jego aktualną ofertą oraz najnowszymi rozwiązaniami technicznymi przygotowanymi przez azjatycki koncern.

wtryskarka firmy Jon Wai


Co wiadomo o poszczególnych modelach wtryskarek Jon Wai?

Dla przykładu wtryskarki serii PVC o sile zamykania 660 - 1450 ton są przystosowane do przetwarzania elastycznych i sztywnych odmian PVC i cechują się specjalną konstrukcją ślimaka z powłoką antykorozyjną oraz specjalną konstrukcją głowicy cylindra.

Ponadto wyróżnia je zwiększony moment obrotowy ślimaka hydraulicznego. W celu uniknięcie przegrzania surowca na cylindrze instalowane są wentylatory chłodzące układ uplastyczniania. Osłony zabudowy formy są natomiast montowane w wersji rozszerzonej, co ma za zadanie osiągnięcie łatwiejszego instalowania form wielordzeniowych. Warto też wiedzieć, że tylna część ślimaka zaopatrzona jest w uszczelnienie odporne na wysoką temperaturę, które zapobiega wydostawaniu się sproszkowanego PVC na zewnątrz.

Jeśli chodzi o szczegółowe parametry techniczne tego modelu wtryskarek, to analizując jedynie wtryskarkę o sile zamknięcia 1000 ton, wiadomo że jej średnica ślimaka wynosi 100, 110, 120 mm. Gramatura wtrysku PS, to z kolei 4164, 5039, 5997 gr. Wielkość plastyfikacji osiąga wartość 330, 414, 492 kg/h, a prędkość wtrysku 606, 734, 873 cm sześć/sek. Ciśnienie wtrysku we wtryskarce o sile zamknięcia 1000 ton przyjmuje wielkość 1951, 1613, 1355 kg/cm kwadratowy.

Więcej o tym i o innych modelach wtryskarek Jon Wai oferowanych przez Abplanalp Consulting będzie można dowiedzieć się w czwartek 17 stycznia w Warszawie. Spotkanie zaplanowane w Centrum Techniczno - Wystawowym przy ul. Wróblewskiego 31 rozpocznie się o godz. 9.30.

Oprócz pokazu pracy wtryskarek Jon Wai odbędzie się na nim m.in. prezentacja firm leasingowych oraz spółek Ferromatik i Multiplas, które są partnerami Abplanalp Consulting.


brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska