ENGEL na targach FIP 2022 we Francji

Jednoczesne ruchy dla krótszych czasów cyklu

W prezentowanej na targach FIP jednostce produkcyjnej automatyzacja ma ponadto wpływ na wysoką wydajność całkowitą. Robot liniowy ENGEL viper 20 wyjmuje pudełka z formy. Roboty liniowe z serii ENGEL viper wyróżniają się wysoką nośnością i dużą dynamiką, osiągając możliwie najkrótsze czasy transportu. Dzięki funkcji oprogramowania iQ vibration control łączą w sobie niską masę własną z wysoką stabilnością i precyzją.

Dostarczając wtryskarkę i robota z jednego źródła, ENGEL daje możliwość integracji sterowników obu systemów. Operator maszyny nie musi wdrażać się w różne procedury obsługowe, co ułatwia programowanie i sterowanie złożonymi procesami i ogranicza ryzyko błędów przy wprowadzaniu danych. Poza tym w wielu zastosowaniach integracja sterowników prowadzi do krótszego czasu cyklu. Maszyna i robot korzystają ze wspólnej bazy danych, dlatego robot może dostosować swoje ruchy do ruchów maszyny i rozpocząć wyjmowanie detali już wtedy, gdy forma jest jeszcze w trakcie otwierania.

engel-viper-20


MES dla początkujących i zaawansowanych

Na targi FIP 2022 ENGEL przygotował także pakiet inteligentnych rozwiązań, łączących wtryskarki i jednostki produkcyjne w ramach przedsiębiorstwa. TIG authentig, system MES (Manufacturing Execution System) spółki zależnej ENGEL, TIG, w najdrobniejszych szczegółach jest przystosowany do konkretnych wymagań przemysłu przetwórczego. Zapewnia transparentność, by można było np. optymalnie wykorzystać możliwości parku maszynowego lub skorelować wskaźniki produktywności z celami ekonomicznymi.

Gotowe rozwiązania od jednego dostawcy

Firma ENGEL, założona w 1945 roku, z biegiem lat konsekwentnie rozwijała swój potencjał producenta wtryskarek, by stać się ekspertem systemowym. To rodzinne przedsiębiorstwo dostarcza z jednego źródła gotowe jednostki produkcyjne do wymagających zastosowań na całym świecie, obejmujące wtryskarki i układy automatyzacji, a także technologie procesowe i przemysłu 4.0 oraz inne urządzenia peryferyjne. Obok wtryskarek, z własnych projektów i produkcji pochodzą też różne typy robotów, technologie procesowe i podzespoły peryferyjne. Inne systemy ENGEL integruje we współpracy z firmami partnerskimi. Jako dostawca systemów, ENGEL ponosi odpowiedzialność za całe rozwiązanie produkcyjne, włącznie z podzespołami realizowanymi wspólnie z partnerami.

ENGEL na targach FIP 2022 w Lyon: hala 5.1, stoisko L02+K03

Reportaże

Forum