Ekologiczne przewody giętkie do zastosowań przemysłowych

Ekologiczne przewody giętkie do zastosowań przemysłowych
Francuska firma Tecalemit, specjalizująca się w produkcji przewodów giętkich dla przemysłu, opracowała innowacyjny przewód rurowy BBIO Universal Tecalemit®. Wykonany jest z organicznego tworzywa sztucznego, uzyskiwanego wyłącznie z naturalnego surowca roślinnego. Przy identycznych kosztach produkcji ma lepsze parametry techniczne niż przewody rurowe oferowane przez branżę petrochemiczną. Przewody BBIO Universal Tecalemit® wprowadza na rynek od 6 listopada b.r. z okazji Międzynarodowych Targów Podwykonawstwa i Kooperacji MIDEST w Paryżu.

Przewody giętkie wchodzące w skład gamy BBIO UNIVERSAL TECALEMIT® składają się w 100% z czystego poliamidu - Rilsanu T®. Jedynym komponentem tego poliamidu jest olej uzyskany ze zmielenia nasion rącznika, przetworzony w procesie syntezy i polimeryzacji. Produkcja tego tworzywa generuje znacznie niższą emisję CO2 i gazów cieplarnianych niż wytwarzanie polimerów w przemyśle petrochemicznym. Do atutu w zakresie poszanowania środowiska dochodzą też znacznie lepsze właściwości mechaniczne, fizyczne i termiczne. Nowe przewody rurowe wytrzymują wyższe ciśnienie robocze, są bardziej elastyczne i charakteryzują się lepszą udarnością niż tradycyjne polimery syntetyczne.

Lekkie i nieprzepuszczalne przewody rurowe BBIO UNIVERSAL TECALEMIT® są odporne na ścieranie, na podciśnienie i generują bardzo małe straty ciśnienia. Ponadto są ekonomiczne, bowiem ich solidność jest gwarancją trwałości. Przewody BBIO UNIVERSAL TECALEMIT® charakteryzują się odpornością na działanie chemikaliów, produktów naftowych i chlorku cynku, nawet przy niskich temperaturach. Podczas pracy z węglowodorami aromatycznymi i alkoholami może występować pewne pęcznienie, ale nie ma ono wpływu na zużywanie się materiału.

Giętkie przewody rurowe BBIO UNIVERSAL TECALEMIT® są starannie kalibrowane i wytwarzane ze 100-procentowo czystego surowca. Dostępne są w różnych średnicach i kolorach. Przewody o dużej długości pakowane są w torby, pudełka lub nawijane w 25-metrowych odcinkach na różnej wielkości bębny.

Czytaj więcej: Rury 75