Ekologiczne rozwiązania BASF dla produktów do higieny osobistej

Ekologiczne rozwiązania BASF…

W trakcie targów SCS Formulate, odbywających się 12 i 13 listopada br. w Coventry (Wielka Brytania), firma BASF dzieliła stoisko ze swoim europejskim partnerem handlowym BTC Europe oraz z marką BASF Colors and Effects. Zaprezentowano na nim najnowsze rozwiązania odpowiadające zapotrzebowaniu na produkty do pielęgnacji i higieny osobistej zawierające naturalne substancje czynne. - Naszymi składnikami bioaktywnymi oraz rozwiązaniami w zakresie biodegradacji wspieramy klientów w opracowywaniu innowacyjnych produktów, zaspokajających potrzeby i spełniających oczekiwania współczesnych, świadomych ekologicznie konsumentów. Zapotrzebowanie na pozyskiwane w sposób zrównoważony produkty wspomagające ochronę oraz pielęgnację skóry i włosów stale rośnie - powiedział Dirk Mampe, wiceprezes ds. zarządzania działalnością firmy Personal Care Solutions Europe.

Składnik superfood zapewniający zdrowie skóry

Błyskoporek podkorowy to grzyb słynący z różnorodnych korzyści zdrowotnych oraz zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych zastosowań. W Inolixir naukowcy BASF ujarzmili moc błyskoporka podkorowego, którą wykorzystują w produktach do pielęgnacji skóry.

Inolixir działa na dwa sposoby: po pierwsze, zapewnia podejście wellness, które okazuje się skuteczne w przypadku skóry przemęczonej i wystawionej na działanie czynników stresogennych. Uczestnicy badania zgłaszali, że Inolixir działa równie skutecznie co pięciodniowa kuracja w spa, gdy mowa o łagodzeniu zmarszczek powstałych wskutek zmęczenia, usuwaniu cieni pod oczami oraz zmatowień skóry. Po drugie, ten bioaktywny składnik charakteryzuje się rozwiązaniami dermokosmetycznymi przeznaczonymi dla skóry wrażliwej: zapewnia korzyści w walce z zaczerwieniem i zmatowieniem skóry. Tu 85 procent uczestników badania dostrzegło korzyści zdrowotne dla skóry, a 91 procent zgłosiło większy komfort skóry po 7–28 dniach aplikacji.

Inolixir to hiperskoncentrowana substancja bioaktywna, wykorzystująca wszystkie składniki odżywcze i właściwości błyskoporka podkorowego dzięki innowacyjnej i ekologicznej metodzie ekstrakcji wodą w stanie podkrytycznym (ang. subcritical water extraction, SWE). W tej metodzie zamiast rozpuszczalników organicznych stosuje się ekstrakcję wodą pod ciśnieniem ogrzaną do temperatury między 100°C a 374°C. Badania in vitro wykazały, że ekstrakcja wodą w stanie podkrytycznym zapewnia skuteczniejszą ekstrakcję substancji fitochemicznych niż podczas zastosowania innych popularnych metod, takich jak konwencjonalna ekstrakcja hydroetanolowa czy ekstrakcja wodą.

Wszystko dla ochrony przeciwsłonecznej

Konsumenci coraz częściej obawiają się potencjalnego wpływu kremów z filtrem UV na środowisko. Właśnie dlatego rosnącą popularnością na rynku cieszą się ekologiczne kremy przeciwsłoneczne. EcoSun Pass firmy BASF to metoda umożliwiająca ocenę wpływu systemów filtrów UV na środowisko. System oceny oddziaływania na środowisko opracowany przez BASF jest jasny, przejrzysty i zrozumiały. Oparto go na kryteriach uznanych na całym świecie. Obejmuje on osiem różnych parametrów - począwszy od biodegradacji i toksyczności dla organizmów wodnych, a skończywszy na zdolności do powodowania zaburzeń hormonalnych.

Firma BASF oferuje szeroką gamę nowatorskich składników i przyszłościowych rozwiązań mających na celu wspieranie klientów firmy w opracowywaniu niezawodnych produktów ochrony przeciwsłonecznej. Symulator filtrów przeciwsłonecznych, stanowiący cyfrowe laboratorium firmy BASF do badania receptur produktów przeciwsłonecznych, pozwala ich twórcom sprawdzić wydajność opracowywanych produktów z filtrem UV jeszcze przed rozpoczęciem kosztownych badań in vitro oraz in vivo. Niedawno firma BASF uruchomiła nową generację swojego rozwiązania internetowego. Oprócz wielu innych funkcji symulator umożliwia prowadzenie natychmiastowych obliczeń dynamicznych oraz porównywanie m.in. wielu składów filtrów UV. Symulator filtrów przeciwsłonecznych BASF pomaga producentom wyrobów przeciwsłonecznych skrócić czas wprowadzenia takich produktów na rynek.

Program Rambutan: substancje bioaktywne z programu odpowiedzialnej pielęgnacji

Konsumenci coraz częściej interesują się składem i sposobem, w jaki powstają używane przez nich kosmetyki. Poszukują składników do pielęgnacji, które są pozyskiwane z ekologicznych źródeł, z troską o zachowanie zasobów naturalnych albo takich, które pomagają unikać negatywnego wpływu na środowisko lub społeczeństwo. Za sprawą trzech nowych, całkowicie naturalnych wyciągów bioaktywnych z drzewa rambutanu (Nephelium lappaceum) firma BASF może pomóc producentom podążać za tym rosnącym trendem. Jednocześnie pozytywnie wpływa na ludność wiejską w Wietnamie, skąd pochodzi rambutan. Surowiec ten pozyskiwany jest w ramach Programu Rambutan firmy BASF, opartego na niezawodnym łańcuchu dostaw surowców do produkcji zrównoważonych substancji bioaktywnych, z wykorzystaniem różnych części tego drzewa innych niż owoce.

Nephydrat to wyciąg ze skórki owocu rambutanu, który pomaga nawilżać skórę i zapewnia jej energię. Nephoria to wyciąg z liści rambutanu, który pomaga w odnowie skóry dojrzałej poprzez zwiększenie jej elastyczności oraz spłycanie zmarszczek. Z myślą o pielęgnacji włosów firma BASF opracowała Rambuvital z nasion rambutanu, który poprawia witalność mieszków włosowych i ogranicza utlenianie się sebum w wyniku działania zanieczyszczeń i promieniowania UV. W zakresie badań in vivo: w ciągu jednego miesiąca skóra głowy stawała się bardziej nawilżona, wyrastały nowe włosy, wyraźnie zdrowsze, bardziej błyszczące i czystsze.brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska