Ekstruzja przy użyciu urządzeń firmy Motan

Ekstruzja przy użyciu urządzeń…
Nowości produktowe i nowoczesne rozwiązania w firmie Motan. Pierwszym z nich jest urządzenie wolumetryczne do dozowania SPECTROCOLOR V 200/1200, które zostało wyposażono w nowe dozowanie ślimakowe i web-zdalne sterowanie VOLUnet. SPECTROCOLOR przeznaczony jest dla zmiennych ilości wydajności. Druga nowość, to niezwykle interesujący produkt dla ekstruzji, czyli GRAVIflow. W Polsce wyłącznym przedstawicielem koncernu Motan jest wrocławska firma Plast Line.

SPECTROCOLOR V 200/1200 jest to wolumetryczne urządzenie odpowiedzialne za procesy dozowania i mieszania. Jest sieciowalne i całkowicie integrowalne w jeden wspólny koncept sterowniczy firmy Motan.

Za co dokładnie odpowiada Spectrocolor V 200/1200?

Jako centralna stacja mieszająca lub bezpośrednio na maszynie dozuje on i miesza aż do sześciu materiałów. Synchronicznie pracujące dozowanie jest wyposażone w inteligentne sterowanie mikroprocesorem z linii VOLUnet. Sterowanie typu VOLUnet pokazuje najważniejsze dane leja wagowego GRAVIflow, np. aktualną wydajność, skumulowaną ilość wydajności od chwili rozpoczęcia produkcji, alarm zbiorczy i status.

Spectrocolor firmy Motan

Oznacza to, że wszelkie raporty recept i dniówek, a także raport systemu GRAVIflow sprawiają, że cały przebieg procesu produkcji staje się absolutnie przejrzysty. Wspomniany raport dniówek zawiera m.in. dane wykorzystanych recept, typ materiału i wagę całkowitą dla każdego komponentu. Za jednostkę obsługi służy ekran dotykowy Motan ControLine.

W leju dozującym urządzenia ulokowano specjalną minimum-sondę. Jej sygnał zapewnia precyzyjne dopasowanie w obiegu materiału prowadzonej w danej chwili wydajności dozowania.

Jeśli jest potrzeba, to system można wyposażyć w zintegrowane sterowanie podawania. Wtedy takie rozwiązanie pozwala na sterowanie nawet siedmioma podajnikami dmuchawą. W ten sposób możliwa jest pełna kontrola procesu.

- Poprzez precyzyjne dozowanie i jednolite mieszanie z dużą powtarzalnością, wolumetryczne nasze urządzenie dozująco-mieszające przyczyniają się w znacznej mierze do ekonomicznej produkcji części z tworzyw sztucznych - tłumaczą fachowcy z niemieckiej firmy Motan.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42


Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26