Etykieciarka Intrex wyróżniona na Taropaku

Etykieciarka Intrex wyróżniona…
Firma Intrex została jednym z kilku zdobywców Złotego Medalu Targów Taropak, które w czwartek zakończyły się w Poznaniu. Komisja oceniająca doceniła produkt firmy, czyli etykieciarkę Intrex 200.

Firma od kilku lat dostarcza etykieciarki znanych producentów tego typu urządzeń m.in. PAGO oraz Collamat. Co ciekawe jednak oprócz tego zajmuje się również wytwarzaniem własnych systemów etykietujących. I właśnie jeden z nich został pokazany i nagrodzony na targach Taropak.

Mowa tu o maszynie etykietującej Intrex 200. Czym charakteryzuje się wyróżniony produkt?

Konstrukcja mechaniczna etykieciarki została oparta na sztywnej płycie aluminiowej. Takie rozwiązanie odpowiada za stabilność pracy urządzenia. Z kolei silny i precyzyjny trójfazowy silnik krokowy o dużym momencie obrotowym pozwala na powtarzalne etykietowanie z dokładnością wysuwania etykiety sięgającą do +- 0,2 mm.

Etykieciarka Intrex 200

Jeśli chodzi o parametry związane z wydajnością funkcjonowania etykieciarki, to bardzo dobrze nadaje się ona dla rozmaitych wydajnych i niezawodnych aplikacji, gdzie produkty osiągają prędkości dochodzącą do 55 metrów na minutę. Urządzenie sprawdza się tam, gdzie wymagana jest duża wydajność osiągająca nawet liczbę 25 tys. produktów na godzinę.

Etykieciarka jest w stanie obsługiwać nawet największe etykiety. Zastosowanie stabilnej konstrukcji i silnych napędów pozwala bowiem na naklejanie bardzo dużych etykiet o szerokości do 220 mm z roli o średnicy do 300 mm. Natomiast przy zastosowaniu zewnętrznych systemów odwijania można korzystać z roli nawet do 500 mm średnicy. Ogranicza to znacznie przestoje spowodowane zakładaniem etykiet. Jeśli chodzi o przykładowe parametry pracy maszyny, to prędkość etykietowania przy odwijaku 250 mm dla taśmy do 90 mm wynosi do 40 m/min. Dla taśmy do 220 mm jest to już 30 m/min.

Warto też wiedzieć, że dla głowic Intrex 200 dostępne są różne dodatkowe elementy i opcje takie jak czujniki etykiet przezroczystych, czujniki końca roli, czujniki pełnego nawijaka podkładu oraz sygnalizacja świetlna. Urządzenie jest też wyposażone w podświetlany, czterorzędowy wyświetlacz oraz przejrzyste menu w języku polskim, które znacznie ułatwia jego obsługę.


brak
 

Systemy do znakowania i etykietowania, drukarki przemysłowe

Polska