European Coatings Show: miejsce spotkań branży barwników i powłok

European Coatings Show: miejsce… W dn. 4-6 kwietnia przedstawiciele firm działających w obszarze barwników i powłok tłumnie zjadą do Norymbergi, aby obejrzeć najnowsze rozwiązania prezentowane podczas targów European Coatings Show. Organizowana w dwuletnim cyklu wystawa gromadzi między innymi producentów farb i powłok, klejów, uszczelnień, atramentów czy chemii budowlanej, a także dystrybutorów i przetwórców. Organizatorzy już w ubiegłym miesiącu informowali o nadzwyczajnym zainteresowaniu zarówno targami, jak i konferencją rozpoczynającą się w przeddzień otwarcia wystawy.

W siedmiu halach kompleksu Messezentrum Nürnberg wystawcy targowi zaprezentują najnowsze osiągnięcia w zakresie produkcji farb i powłok. Będzie to doskonała okazja dla zwiedzających, aby dokonać przeglądu rynku surowców, usług czy technologii produkcyjnych. Wydarzenie ma bardzo międzynarodowy charakter - ponad połowa firm prezentujących swoją ofertę pochodzi spoza Niemiec.

Jednym z trendów zauważalnych w świecie barwników, farb i powłok jest dążenie do stworzenia ekologicznych produktów o szerokim zastosowaniu, jak również opracowania funkcjonalnych rozwiązań, np. powłok niezamarzających. Uwaga uczestników targów koncentrować się będzie także na innowacjach w zakresie nanotechnologii czy utwardzaniu UV-LED. Oprócz nowinek technologicznych jednym z punktów dyskusji może być kwestia regulacji w systemie REACH.

European Coatings Show


W czasie targów w specjalnym pawilonie swoją ofertę będą mogły młode, innowacyjne firmy z Niemiec pod szyldem "Innovations made in Germany". Dzięki wsparciu rządowemu start-upy wystawią się na targach na preferencyjnych warunkach.

Na dzień przed rozpoczęciem targów eksperci z branży spotkają się na sesji pod nazwą European Coatings Show Conference. Dwudniowa konferencja złożona z 24 sesji będzie okazją do wysłuchania specjalistycznych prezentacji dotyczących np. formulacji o dobrym profilu środowiskowym, utwardzania powłok czy farb i powłok funkcjonalnych zapobiegających korozji czy rozwojowi grzybów. Podczas sesji plenarnej wystąpi między innymi Renaud Nicolay z renomowanej paryskiej École Supérieure de Physiques et de Chimie Industrielles, który opowie, w jaki sposób wiązania kowalencyjne mogą być zastosowane w opracowaniu nowych właściwości powłok.

European Coatings Show


Czytaj więcej:
Barwniki 114