Europejski rynek tworzyw sztucznych i gumy na Plastpolu

Europejski rynek tworzyw sztucznych…

Ponad 300 wystawców z 18 krajów Europy i świata pojawi się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Targach Kielce.

Targi Plastpol nie uniknęły problemów związanych z trwającą pandemią. Pierwotny, majowy termin musiał zostać przesunięty na wrzesień. Targi Kielce stanęły więc przed trudnym zadaniem zorganizowania wydarzenia w trzy miesiące. Wspólny wysiłek pracowników kieleckiego ośrodka, współorganizatorów i samych wystawców pozwolił na osiągnięcie tego celu. W halach kieleckiego ośrodka wystawienniczego zaprezentują się firmy z m.in.: Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Holandii i Włoch.

Targi Plastpol to okazja do podsumowania branży i przegrupowania sił na nadchodzący rok. Targi Kielce zadbały również o ten aspekt imprezy. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia PlasticsEurope, podczas którego przedstawiona zostanie diagnoza rynku tworzyw w Europie i na świecie. Eksperci podzielą się także swoją opinią na temat przyszłości branży.

Tego samego dnia Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy zorganizuje konferencję "Zamykamy obieg surowców - tworzywa sztuczne". Będzie to kolejna odsłona merytorycznej części imprezy wystawienniczej w Targach Kielce. Podczas spotkania poruszony zostanie temat rozszerzonej odpowiedzialności producenta, ekoprojektowania, ale nie zabraknie też dobrych przykładów związanych z recyklingiem. Prelegentami konferencji będą eksperci zarówno z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak i recyklingu. Jak mówią organizatorzy, konferencja ma stanowić dowód na to, że potrzebna i możliwa jest współpraca tych dwóch światów. Spotkanie będzie stanowić umocnienie wspólnych interesów organizacji ekologicznych i przemysłu tworzyw.

Podczas targów Plastpol odbędzie się również seminarium techniczne, którego hasło przewodnie brzmi "Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych jako siła napędowa dla rozwoju przemysłu".

Przy okazji tegorocznych Targów, organizatorzy przygotowali, we współpracy z kwartalnikiem "Tworzywa", czasopismo "Gazeta Plastpol". W magazynie znajdą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia oraz artykuły poświęcone branży tworzyw sztucznych i gumy.

Tegoroczną nowością dla wystawców Targów Plastpol jest pojawienie się usługi Plastpol On-Line. Zwiększa ona zasięg promocji firm. Za jej pośrednictwem możliwe m.in. wyświetlanie filmików, streamingu, czy prezentacje on-line stoisk. Dodatkowo, klienci zainteresowani spotkaniem z danym wystawcą, mogą umówić się na nie jeszcze przed rozpoczęciem imprezy targowej.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 21-23 września 2021 roku w Targach Kielce.


Czytaj więcej:
Targi 1252
Rynek 1084

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska