Europejskie dni otwarte Haitiana

Europejskie dni otwarte Haitiana W dn. 26-27 czerwca europejski oddział firmy Haitian zorganizował dla klientów dni otwarte, w których wzięło udział kilkuset zwiedzających z 18 krajów. Wydarzenie odbyło się w bawarskiej miejscowości Ebermannsdorf, gdzie od 2007 roku mieści się jedna z fabryk marki Zhafir Plastics Machinery.

Ubiegły rok był dobry dla chińskiego producenta wtryskarek. Firma nie tylko zwiększyła do rekordowych poziomów przychody (do 858 mln euro, o 17 proc. więcej niż w roku poprzednim) oraz ilość sprzedanych maszyn (27 tys. wobec 22 tys. w roku 2012); sprzedano także 100-tysięczną maszynę popularnej serii Mars, co według przedstawicieli przedsiębiorstwa stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju firmy. Te dobre wyniki odcinają się na tle sytuacji w chińskiej gospodarce, która w ubiegłym roku odnotowała spowolnienie.

Do regionów, w których rezultaty Haitiana były najlepsze, należy Azja Południowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka i Ameryka Północna. Choć rynek europejski jest dla Haitiana dość trudny, firma stawia na systematyczny wzrost w rynku Starego Kontynentu. Dlatego też podjęto decyzję o budowie nowych zakładów w Ebermannsdorfie, które ilość wtryskarek produkowanych z myślą o kontynencie europejskim.

Podczas dni otwartych Haitian zaprezentował szereg maszyn, w tym między innymi wtryskarkę Zeres, która została nagrodzona na tegorocznym Plastpolu. O szczegółach prezentowanych urządzeń opowiada w naszym materiale wideo Lindsay Howse.


Czytaj więcej:
Wideo 165

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska

Reportaże

Forum