Drukuj

Evonik zwiększy produkcję poliamidu 12 w postaci proszkowej Evonik to expand capacity for Vestosint PA12 powder in Marl

Evonik zwiększy produkcję poliamidu 12 w postaci proszkowej
Firma Evonik Industries planuje uruchomienie nowej linii do produkcji specjalistycznej odmiany poliamidu 12 w postaci proszkowej. Inwestycja o wartości kilkudziesięciu milionów euro zostanie przeprowadzona na terenie kompleksu produkcyjnego Evonik w Marl (Niemcy). Nowa instalacja zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2017 roku i zwiększy zdolności produkcyjne Evonik w zakresie proszkowego PA12 o 50 proc.

Evonik jest liderem w zakresie produkcji poliamidu 12 w postaci proszkowej. Spółka oferuje tworzywo pod handlową nazwą Vestosint. Proszek jest używany między innymi do powlekania metali w produktach AGD, np. w zmywarkach, a także w branży samochodowej i medycznej.

Firma spodziewa się w najbliższych latach zwiększenia zapotrzebowania na materiał ze strony branży 3D. W tej ostatniej aplikacji szczególnie cenne są właściwości mechaniczne tworzywa, jego odporność chemiczna i wysoka temperatura topnienia.

Innym interesującym polem zastosowania PA12 w postaci proszkowej są kompozyty - tworzywo doskonale sprawdza się w roli matrycy w kompozytach termoplastycznych z włóknami szklanymi, węglowymi, aramidowymi i stalowymi. Wyroby zawierające matrycę wykonaną z tego materiału znaleźć można w przemyśle samochodowym, wydobywczym, w sporcie i sprzęcie ortopedycznym.

Vestosint jest modyfikowanym proszkowym PA12 wytwarzanym z granulatu poliamidowego przy pomocy procesu opatentowanego przez firmę z Marl.

Czytaj więcej: Poliamid (PA) 87

brak
Biznes Start

Evonik Industries AG

a worldwide manufacturer of PMMA products sold under the PLEXIGLAS trademark on the European, Asian, African and Australian continents and under the trademark ACRYLITE in the Americas

brak
Biznes Start

Evonik Resource Efficiency GmbH

Firma Evonik (Niemcy) jest producentem tworzyw sztucznych wysokosprawnych (high performance polymers): PA12, PA612, PA1010, PA1012, PA610, PPA, PEEK i inne