Expo Silesia ma pół roku i zorganizuje targi tworzyw sztucznych

Expo Silesia ma pół roku i…
Półrocze swojej działalności świętuje właśnie Expo Silesia. W tej chwili jest to najnowszy obiekt targowy w naszym kraju. Jesienią organizuje targi dla branży tworzyw sztucznych.

Expo Silesia, czyli nowe Centrum Targowo-Wystawiennicze w Sosnowcu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowych w Polsce. W ciągu pierwszego półrocza jego działalności zorganizowano na terenie obiektu 13 różnych imprez targowych, które zgromadziły blisko 80 tys. zwiedzających.

Uruchomiony na początku roku ośrodek dysponuje m.in.: klimatyzowanym pawilonem wystawienniczym o powierzchni 13,5 tys. mkw., centrum konferencyjnym na ok. 400 osób, parkingiem na tysiąc samochodów oraz zewnętrznymi terenami wystawienniczymi o powierzchni ok. 20 tys. mkw. W kolejnych etapach trwać będzie rozbudowa zarówno pawilonów, jak i zewnętrznego terenu wystawienniczego. Docelowo Expo Silesia będzie dysponować powierzchnią 36 tys. mkw. w pawilonach wystawienniczych oraz Centrum Konferencyjnym na 700 miejsc.

Obiekt Expo Silesia

- Dzięki bezpośredniej bliskości dróg szybkiego ruchu, autostrady i dwóch lotnisk obiekt jest świetnie skomunikowany. Z kolei jego konstrukcja architektoniczna umożliwia aranżację kilku wystaw jednocześnie. Niewątpliwym atutem samego miejsca jest ośmiomilionowa aglomeracja potencjalnych konsumentów mieszkających w zasięgu jednej godziny jazdy samochodem, świeże spojrzenie na organizację imprez targowych i wysoka jakość - mówi Agnieszka Białas - Piłat, szefowa Targów RubPlast EXPO.

W dniach 24-26 września 2008 w Expo Silesia odbędą się specjalistyczne Targi Przetwórstwa Gumy i Tworzyw Sztucznych RubPlast EXPO. - Nowoczesne technologie, materiały i maszyny to przewodnie hasło planowanego wydarzenia, które wyraźnie obrazuje jego tematykę - dodaje Agnieszka Białas-Piłat.

Obiekty Silesia Expo


Czytaj więcej: Targi 1017