Fakuma - dzień czwarty. Jeszcze raz wtryskarki

Fakuma - dzień czwarty. Jeszcze…
Na targach nie zabrakło również, jak wspomniano wcześniej, firmy Milacron prezentującej swoje innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak m. in.: wtryskarki, systemy gorącokanałowe oraz systemy sterowania Mold-Masters, czy też normalia firmy DME.

Oprowadzający nas po stoisku Piotr Wieczorek, menedżer sprzedaży na Polskę zaprezentował wtryskarkę Milacron All-Electric Elektron EVO 110, która jest wynikiem wielu lat innowacji wprowadzanych do technologii elektrycznego wtryskiwania. Urządzenie to jest zaprojektowane dla pełnego zakresu zastosowań i szerokiego zakresu rozmiarów.

Evo 110 zużywa o 60% mniej energii i 90% mniej wody niż wtryskarki hydrauliczne, przez co diametralnie ogranicza koszty operacyjne. Dzięki nowym standardom powtarzalności ruchów, precyzja skoków osi urządzenia Elektron napędzanych serwomechanizmem jest dużo większa niż w przypadku najlepszych systemów hydraulicznych.

Wtryskarka Milacron Ferromatik 360

Seria Ferromatik to nowa grupa modularnych wtryskarek dostępna z serwomechanizmem oraz w formatach całkowicie elektrycznych, pozwalająca na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki 9 urządzeniom o różnych rozmiarach seria Ferromatik oferuje szybkie i ciche działanie, krótkie cykle i wyjątkową oszczędność energii.

Wydajne, liniowe łożyska i integralność strukturalna łoża urządzenia zapewnia precyzyjne prowadzenie ruchomych płyt, nawet przy ciężkich formach. Obrotowy agregat pozwala na łatwą wymianę ślimaka, a seria Ferromatik jest wystarczająco elastyczna, aby można było ją łatwo zaktualizować i zmodernizować w miarę zmiany potrzeb.

Milacron Ferromatik 360

Mold-Masters Summit - nowa linia najwyższej jakości gorących kanałów

System gorących kanałów ze stali nierdzewnej działa w 4-krotnie mniejszym odchyleniu termicznym od wartości zadanych niż w przypadku dyszy z opaską grzewczą. Przy odchyleniu termicznym poniżej 5% seria dysz jest idealna do formowania z tworzyw technicznych, np. PC, POM i PBT. Profil dyszy jest szczególnie wydajny w formowaniu na potrzeby rynku medycznego, w którym precyzja jest kluczowym czynnikiem. Seria oferuje nowe metody w zakresie systemów zamykanych, dzięki czemu seria Summit charakteryzuje się najwyższą wydajnością gorących kanałów dostępnych obecnie na rynku.

Nowa seria PX oraz premiera MaXecution od KraussMaffei

Dzięki nowej serii PX KraussMaffei wyznacza standardy we wtryskarkach elektrycznych.

- Sukces serii PX, wprowadzonej na targach K 2016, dowodzi słuszności realizowanej strategii. Nasi klienci cenią sobie dużą różnorodność i elastyczność, nie tylko w konfiguracji odpowiedniej maszyny - na przykład poprzez szeroki wybór kombinacji zespołów mocujących i wtryskowych - ale również w produkcji i modernizacji - mówi dr Hans Ulrich Golz, członek zarządu KraussMaffei.

Na stoisku zaprezentowano wtryskarki: PX 50-180 SilcoSet do produkcji soczewek Fresnela z materiału silikonowego oraz PX 160-540 do produkcji elementów cienkościennych.

KraussMaffei SilcoSetWtryskarki elektryczne, technologia CNC
 

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2