Fakuma - dzień trzeci. Co nowego we wtryskarkach?

Be smart

Na stoisku firmy Wittmann - Battenfeld naszym przewodnikiem był pan Bogdan Zabrzewski, prezes Battenfeld Polska.

- Cały czas pracujemy bardzo mocno nad integracją urządzeń peryferyjnych z wtryskarkami. Systemy te, występujące pod nazwą Wittmann 4.0 to przyszłość, nad która się skupiamy. Są to systemy, które chcemy rozwijać w sposób bardzo intensywny - poinformował prezes Zabrzewski.

Podczas konferencji prasowej koncernu Wittmann - Battenfeld, jego szefowie przedstawili pełen przekrój urządzeń prezentowanych na targach Fakuma 2017. A zatem zgodnie z ich zapowiedziami mieliśmy możliwość zobaczyć m. in.: elektryczne wtryskarki szybkobieżne EcoPower Xpress 400-500t, które począwszy od tych targów firma Wittmann Battenfeld wprowadza do swojej oferty.

Maszyny EcoPower Xpress są oferowane z siłami zamykania 400 i 500t. Maszyny te dedykowane są dla produkcji opakowań i aplikacji wymagających krótkich czasów cyklu.

Ciekawie prezentowały się również wtryskarki kompaktowe MacroPower 400-2000t, kompaktowe, modułowe i precyzyjne urządzenia o siłach zamykania 400-2000t, charakteryzujące się wysoką precyzją działania, szybkością, niewielkimi gabarytami i modułową konstrukcją.

Wittmann-Battenfeld at Fakuma 2017

IntElect

Firma Sumitomo (SHI) Demag na swoim stoisku zaprezentowała pełną gamę swoich produktów, wśród nich znalazła się również wtryskarka najnowszej generacji, w pełni elektryczna IntElect 50/360-110. Forma wtryskowa dla poliamidowych cewek została dostarczona przez firmę Siemens, a materiał dostarczył Motan Colortronic. Nowy w ofercie Sumitomo (SHI) Demag, serwoelektryczny manipulator SDR P5 również miał swój debiut podczas tegorocznych targów.

- W tym roku staramy się również położyć nacisk na kontrolę jakości wyrobu. Na jednej z maszyn prezentujemy m. in. znakowanie wyrobów kodem QR, w którym zapisane są pełne dane procesu - powiedział nam Tomasz Tybura, wiceprezes zarządu Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Polska.

W trakcie naszej wizyty zerknęliśmy też na szybkobieżną wtryskarkę El-Exis SP 200-920 z siłą zamykania 2000 kN. Potrafi ona zaoszczędzić nawet 25% materiału w porównaniu do standardowych procesów formowania wtryskowego. Jest to znacząca korzyść finansowa dla przetwórców, biorąc pod uwagę dominującą rolę materiałów w kosztach produkcji.

Sumitomo (SHI)Demag at Fakuma 2017

I jeszcze więcej

Po zmianie wzmiankowanego wcześniej obuwia, udaliśmy się z gospodarskimi wizytami do równie istotnych graczy na rynku wtryskarek: Fanuca, Milacrona i Kraus-Maffei.

Relacji z wizyt na tych stoiskach prosimy oczekiwać w następnych dniach.

Jacek Leszczyński, Krzysztof Tarasiewicz


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Marcin Marcin
*.171.129.172

Wysłany: 2017-10-23 12:19:00

Cześć, nie wiem czy to tak wypada ale chyba kogoś poniosło jeśli chodzi o ten komentarz "Po zmianie wzmiankowanego wcześniej obuwia, udaliśmy się z gospodarskimi wizytami do nie mniej istotnych graczy na rynku wtryskarek: Fanuca, Milacrona, Kraus-Maffei oraz Netstala." Co to znaczy mniej istotnych graczy bo ja tego nie rozumię? Marcin

Jacek_l
Jacek_l

Wysłany: 2017-10-23 12:30:54

Nie mniej istotnych graczy :) Pozdrawiam JL

Marcin Marcin
*.248.164.162

Wysłany: 2017-10-23 21:38:18

Cześć, Chciałem z góry przeprosić za mój komentarz bo widzę że źle doczytałem :) Już wszystko jest ok. Marcin

Anonymous Anonymous
*.134.79.121

Wysłany: 2017-10-23 23:41:59

Też tak napoczatku przeczytałem, tak działa ludzki mózg idzie na skróty. Najlepiej skorygować taki artykuł aby nie było nie porozumień. Ogólnie spoko targi i bardzo spokojne.

Jacek_l
Jacek_l

Wysłany: 2017-10-24 08:53:50

Jestem prawie przekonany:) Myślę, że dużo lepiej wyglądałoby sformułowanie "...do równie istotnych graczy na rynku wtryskarek..." Kończyliśmy artykuł o 2 w nocy, stąd może taka niefortunna konstrukcja. No dobrze, zmienię :) Pozdrawiam JL