Faxe Premium Lager w wielowarstwowej butelce PET

Faxe Premium Lager w wielowarstwowej butelce PET
Danish Brewery Group wprowadza na rynek pierwszą butelkę wielowarstwową jednorazowego użycia produkowaną przez Rexam Petainer w Lidköping w Szwecji. Butelki są przeznaczone do piwa Faxe Premium Lager i trafią na rynek niemiecki, gdzie Faxe jest czołową marką wsród piw importowanych.

Butelki jednorazowego użycia o wielowarstwowej konstrukcji nadają się do recyklingu. Mają wbudowaną barierę dla dwutlenku węgla oraz zmiatacze wolnych rodników tlenu co wydłuża czas przechowywania piwa. W przeciwieństwie do butelek obecnych na rynku nowa butelka nie posiada pięciostopowego dna i wykorzystuje kapsel Crown Cork. Butelka zapewnia sześciomiesięczny okres przydatności do spożycia, a jej mała masa powinna sprawić, że będzie popularna wśród klientów.

Wielowarstwowa butelka jest już drugą plastikową butelką wprowadzoną w tym roku przez Danish Brewery Group. Obie butelki są produkowane przez firmą Rexam Petainer, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla przemysłu napojowego dla piwa, soków i napojów gazowanych. Rexam jest jedynym producentem oferującym komercyjnie butelki PEN wielorazowego użycia do soków i piwa dostarczane do czołowych producentów na rynku.

Więcej informacji:

Susannah Sudwell, Rexam Plastic Containers
Tel: + 44 (0) 8709 004400
e-mail: Susannah.Sudwell@rexam.com

Anneli Johansson, Rexam Petainer
Tel: +46 510 54 57 86
e-mail: Anneli.Johansson@rexam.com

Czytaj więcej: Butelki 160