Felix - butelki z wielowarstwowego polipropylenu.

Felix - butelki z wielowarstwowego polipropylenu.
Spółka RPC Containers Corby otrzymała od największego skandynawskiego producenta żywności, Grupy Orkla, zamówienie na dostawę nowej serii butelek z wielowarstwowego polipropylenu.

Butelki trafią do Szwecji, Finlandi i Danii. RPC Corby wyprodukuje butelki w trzech wielkościach do różnych marek sprzedawanych w ramach Grupy, a siostrzana spółka RPC Verpackungen Kutenholz w Niemczech dostarczy czwarty rozmiar butelek. Ponadto zamknięcia do butelek każdej wielkości wyprodukuje RPC Halstead, co podkreśla zdolność RPC do zapewnienia klientowi kompleksowej obsługi.

Spółka RPC Corby otrzymała kontrakt na dostawę opakowań dla Grupy Orkla ze względu na swą długą współpracę z Procordią i marką Felix w Szwecji. Najnowszy projekt dla marki Felix reprezentuje trzecią generację wielowarstowych butelek produkowanych przez RPC.

Butelki są formowane z rozdmuchem i posiadają sześciowarstwową strukturę z warstwą EVOH, która stanowi barierę tlenową zapewniającą wydłużoną trwałość produktu bez chłodzenia. Nowy projekt stanowi wyraźne odejście od wzoru ze zwężającą się szyjką, charakterystycznego dotychczas dla marki Felix.

Butelki do keczupu Felix posiadają sześciowarstwową strukturę z warstwą EVOHButelki z krótszą szyjką i szerokim korpusem – w wersjach 500 g, 1 kg i 1,25 kg – nadal jednak zapewniają oryginalny wizerunek odmienny od opakowań konkurencyjnych marek keczupu, a ponadto stwarzają znakomite wrażenie wielkości produktu. Na butelce znajduje się duży wgłębiony panel na etykietę umożliwiający maksymalne oznakowanie marki Felix.

Trzy butelki do keczupu Felix są produkowane w dobrze znanej, głębokiej matowoczerwonej barwie marki, a RPC Kutenholz wytwarza butelki o poj. 665 ml z naturalnego PP dla duńskiej firmy Beauvais.

RPC Halstead produkuje nowe 38-milimetrowe zamknięcia w kolorze zielonym, mające uzupełniać nowy projekt butelki. Zdolność RPC do dostarczenia kompletnego opakowania złożonego z butelki i zamknięcia jest innym ważnym powodem trwałej współpracy z Grupą Orkla.

RPC Containers Ltd
Sallow Road, Weldon Industrial Estate,
Corby, Northants NN17 5JX
Tel: + 44 (0) 1536 263488
Fax: + 44 (0) 1536 272900
Email: sales@rpc-corby.co.uk

Czytaj więcej: Butelki 158