Firma ANA BH blisko współpracuje z włoskim koncernem Italtech

Firma ANA BH blisko współpracuje… Prezentacja wtryskarek firmy Italtech - włoskiego producenta maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych - była jedna z głównym zadań, stojących przed przedstawicielami spółki ANA Biuro Handlowe podczas targów K2007, odbywających się w październiku w niemieckim Düsseldorfie.

Italtech jest wiodącym producentem wtryskarek do tworzyw sztucznych. Jego maszyny znajdują zastosowanie zarówno w produkcji opakowań, jak też sprzętu AGD, mebli ogrodowych oraz artykułów technicznych i przemysłu motoryzacyjnego.

Oferuje m.in. wtryskarki kolanowe serii BT o sile zamknięcia 80 - 1300 ton, wtryskarki kolanowe BS - siła zamknięcia 420 - 1300 ton, wtryskarki w systemie hydrobloku, dwulytowe o sile zamknięcia 800-4000 ton oraz serię trzypłytowych wtryskarek MSK z system hydraulicznym i siłą zamknięcia od 5500 do 8000 ton.

Firma Italtech na targach K2007


Podczas Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007 Italtech promował najnowsze maszyny z serii Impetus. Są one przeznaczone do szybkiego cyklu produkcji opakowań. Produkowane są w wersjach o sile zamknięcia od 180 do 720 T.

- To duże osiągnięcie włoskiego koncernu i na pewno odniesie sukces nie tylko we Włoszech, ale też na rynkach europejskim. Wierzymy, że sprawdzi się również w naszym kraju - uważa Mateusz Radzki z firmy ANA BH, która od maja tego roku jest wyłącznym przedstawicielem Italtechu w Polsce. - Wszystkie wtryskarki z tej serii posiadają płyty ze wzmocnionej stali, ruch poziomy z wyładunkiem, silnik pompy z falownikiem. Z kolei ślimak plastyfikujący napędzany jest silnikiem elektrycznym, a szybkość wtrysku osiąga wartość, dochodzącą do 1000 mm/s.

Chociaż współpraca pomiędzy Italtechem a ANA BH trwa dopiero kilka miesięcy, to jednak włoska firma jest obecna w Polsce już ponad dwie dekady. W naszym kraju pracuje w tej chwili ponad 200 wyprodukowanych przez nią wtryskarek.

Zaczęły się one pojawiać w Polsce w latach 80. Było to głównie związane z obecnością na naszym rynku koncernu Fiata. W ślad za nim bowiem Włosi przenosili do nas swoje fabryki, w których ze zrozumiałych względów pracowały tamtejsze maszyny. W późniejszych latach Italtechy zaczęły trafiać do takich działających w kraju dużych zakładów, takich jak m.in. Nitron, Erg, Daewoo, Curtis.

wtryskarka z serii IMPETUS firmy Italtech


W tej chwili szacuje się, że do Europy jest eksportowanych ok. 40 proc. wtryskarek wytworzonych przez Italtech.

Czytaj więcej:
Targi 1281