Firma Coffee Service aktywnym uczestnikiem targów w 2008 r.

Firma Coffee Service aktywnym…
Firma Coffee Service będzie jedną z aktywniejszych polskich firm jeśli chodzi o tegoroczny udział w największych światowych targach opakowaniowych. W kwietniu pojawi się m.in. w niemieckim Düsseldorfie przy okazji targów interpack 2008. Będzie miała tam okazję do zaprezentowania jednej ze swoich ostatnich nowości, czyli interesującego Automatu pakującego poziomego Cofpack AND20 Andoypack.

Automat pakujący poziomy Cofpack AND20 "Andoypack" przeznaczony jest do skutecznej realizacji wszelkich zadań związanych z napełnianiem opakowań typu doypack, a także płaskich torebek i saszetek. Ponadto wspomniana maszyna jest w stanie podnieść wydajność procesu pakowania. Napełnia bowiem produktem gotowe już opakowania. Szczególnie mocno urządzenie Coffee Service nadaje się do pakowania produktów pylistych, pastowanych, sypkich, a także płynów i półpłynów. Produkty dozowane są w płaskie torebki lub saszetki oraz saszetki stojące wyposażone w owalne dno typu doypack. Urządzenie może być wykonane w wersji aseptycznej.

Materiałem opakowaniowym stosowanych do współpracy z automatem mogą być zarówno gotowe torebki jak i saszetki oraz wspomniane opakowania typu "doypack" z termozgrzewalnych laminatów wielowarstwowych i polipropylenu. Szerokość takich torebek dochodzi do 230 mm, a wysokość do 250 mm. Wydajność z jaką pracuje maszyna to 20 opakowań na minutę.

Automat pakujący poziomy Cofpack AND20 Andoypack.

Jak odbywa się standardowe działanie omawianej nowości?

W specjalnym magazynku gromadzi się gotowe opakowania, np. w liczbie 200 sztuk. Stamtąd są one pobierane przy pomocy specjalnych przyssawek, a następnie transportowane do stacji dozującej. Tam natomiast odbywa się otwieranie saszetek i ich napełnianie produktem przy pomocy dozownika. Odbywa się to poprzez opuszczający się lej zasypowy lub specjalnie przystosowany do tego element dozownika. Na kolejnej stacji specjalne uchwyty rozciągają opakowanie po czym następuje zgrzanie opakowania z równoczesnym termicznym naniesieniem daty przydatności do spożycia. Na koniec tej operacji odpowiedni zaczep zsuwa gotowe torebki po ześlizgu.

Do automatu dołączane są w zależności od rodzaju pakowanego produktu odpowiednie dozowniki. Mogą to być dozowniki wagowe, objętościowe, ślimakowe, do płynów, tłokowe. Co ważne istnieje tez możliwość podawania gazu obojętnego.

Firma Coffee Service specjalizuje się w dostarczaniu m.in. takich produktów jak automaty pakujące, dozowniki, młyny, zgrzewarki, torebki i worki oraz mieszarki. W tym roku firma będzie niezwykle aktywna jeśli chodzi o jej obecność targową. Będzie prezentować swoją ofertę nie tylko w Düsseldorfie przy okazji targów interpack, ale też pojawi się w Birmingham przy okazji targów Packing Innovations, w Mińsku na Food Industry oraz na moskiewskim Rosupaku.