Firma Elesa+Ganter wprowadziła koła z tworzyw sztucznych

Firma Elesa+Ganter wprowadziła…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła na właśnie rynek nowe serie kół jezdnych wykonanych z tworzyw sztucznych. Nowość jest rozwinięciem dotychczasowej grupy elementów stworzonych przez firmę i służących do pozycjonowania oraz poziomowania maszyn i urządzeń.

Nowo wprowadzone koła i zestawy kołowe przeznaczone są głównie do ręcznego przemieszczania maszyn, urządzeń lub wózków transportowych wykorzystywanych na szeroką skalę w różnych sektorach przemysłu. Wykonane są z tworzyw sztucznych oraz gumy i spełniają wszystkie techniczne wymagania stawiane aktualnie tego typu elementom. Zakres wielkości i wykonań umożliwia ich użycie w większości znanych zastosowań.

Do nowej serii produktów zaliczają się m.in. koła stworzone z technopolimeru na bazie poliamidu z wieńcem z poliuretanu, odpowiednie do gładkich powierzchni. W skład całej serii produktów Elesa+Ganter wchodzi jednak kilka typów kół.

Koła jezdne firmy Elesa+Ganter

Są to koła w formie odlewów aluminiowych z wieńcem zrobionym z poliuretanu odpowiednie do dużych obciążeń i gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni; koła wykonane w całości z technopolimeru na bazie poliamidu i przeznaczone wyłącznie do gładkich powierzchni; koła z technopolimeru na bazie poliamidu powleczone szarą i antypoślizgową termoplastyczną gumą odpowiednie do gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni; koła z piastą z tłoczonej blachy oraz wulkanizowanym gumowym wieńcem odpowiednie do większości rodzajów nawierzchni oraz do zastosowań na zewnątrz, a także koła z technopolimeru na bazie poliamidu z wulkanizowaną piastą z szarej naturalnej gumy odpowiednie do małych obciążeń.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Została powołana do życia przez dwie współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001. Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych takich jak dźwignie, dociskacze, uchwyty, pokrętła, elementy ustalające oraz wiele wykonań specjalnych.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20