Firma HB-Therm usprawnia procesy termoregulacji

Firma HB-Therm usprawnia procesy…
Firma HB-Therm, której przedstawicielem w Polsce jest wrocławska spółka Elbi wprowadza innowacje technologiczne w zakresie termoregulacji. To ważne, bowiem termoregulatory są odpowiedzialne za utrzymanie stałych poziomów temperatury w obiegu chłodniczym.

Korozja i osadzanie się kamienia to najczęstsze przyczyny usterek w obiegu chłodniczym, dlatego jednym z głównych zadań systemów termoregulujących jest zapobieganie tym zjawiskom. Termoregulatory dbają o to, by przy określonych temperaturach w obiegu chłodniczym nie dochodziło do parowania lub zbyt długiego zalegania wody. Stały poziom temperatury skutecznie temu zapobiega.

Korozja w kanałach termostatujących, w grzałkach lub w pompie w znacznym stopniu negatywnie wpływa na żywotność form i termoregulatorów, zmniejsza ich wydajność, a co za tym idzie bezpieczeństwo całego cyklu produkcyjnego. To samo dotyczy osadzania się kamienia w chłodnicach, zaworach oraz innych elementach obiegu jak również skoków ciśnienia oraz uderzeń pary w procesach, którym towarzyszy wysoka temperatura wlotu. Z tej przyczyny szwajcarska firma HB-Therm przy konstruowaniu urządzeń Serii 5 położyła duży nacisk na zapobieganie wytrącaniu się osadu w obiegu chłodniczym oraz antykorozyjność.

W przypadku wielu tradycyjnych urządzeń termostatujących procesom chłodzenia przy wysokich temperaturach wlotu towarzyszy emisja widocznych i słyszalnych niepożądanych efektów, takich jak skoki ciśnienia, czy wydzielanie się pary. To zjawisko prowadzić może do szybszego osadzania się kamienia, a co się z tym wiąże, do uszkodzeń zaworów bądź innych elementów układu chłodniczego.

Wpisz tytuł dla obrazu

Innymi widocznymi, niepożądanymi skutkami są obniżona wydajność chłodnicy, w której osadził się kamień; brak możliwości utrzymania stałej temperatury formy; obniżona jakość wytwarzanych produktów oraz awaria elementów obiegu chłodniczego może prowadzić do awarii całego procesu produkcji.

Efektywna eliminacja wydzielania się pary w obiegu chłodnicy jest szczególnie ważna podczas przerw w chłodzeniu w przypadku urządzenia pracującego przy temperaturze powyżej 100 st. C. Podczas ponownego chłodzenia przez gorącą chłodnicę przepływa świeża woda, niezbędna do osiągnięcia pożądanej wydajności urządzenia, która od razu się skrapla, co w znacznym stopniu przyspiesza osadzanie się kamienia. Dodatkowym skutkiem ubocznym procesu parowania jest krótkotrwale podwyższona wydajność chłodzenia, co prowadzi do wahań regulacji procesu chłodzenia, które mogą przekładać się na problemy w produkcji.


Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A


Reportaże

Forum

Adrockowy

Własna firma produkcyjna 2020-10-13

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01