Firma Kram pokazała przewijarki na targach K2007

Firma Kram pokazała przewijarki… Spółka Kram z Pasłęka była nie tylko jedną z zaledwie 15 polskich firm, które pokazały się na niedawnych targach K2007 w niemieckim Düsseldorfie, ale należała też do mniejszości jeśli chodzi o rodzaj prezentowanego asortymentu. Przedstawiła bowiem urządzenia przeznaczone na potrzeby przemysłu opakowaniowego.

Działalność przedsiębiorstwa Kram rozpoczęła się już 16 lat temu. - Początek naszego funkcjonowania polegał na produkcji prostych urządzeń do pakowania. Na pierwszy ogień szły wtedy wyjątkowo mało skomplikowane „gorące stoły”. Wraz z upływem czasu zaczęliśmy jednak importować i handlować folią rozciągliwą PVC. Stopniowo powiększaliśmy swój asortyment. W 1998 roku nastąpiła rozbudowa działu, zajmującego się sprzedażą folii rozciągliwej PVC, co zaowocowało otwarciem oddziału firmy w Pasłęku - opowiada Lucjan Zielonka, kierownik produkcji w spółce Kram. - W krótkim czasie staliśmy się jedynym producentem folii rozciągliwej PVC w kraju oraz czołowym producentem zaawansowanych technologicznie maszyn pakujących, linii produkcyjnych, powstających według indywidualnych zleceń oraz innowacyjnych przewijarek do folii i papieru.

firma Kram na targach K 2007


Na targach K2007 firma Kram zademonstrowała działanie dwóch przewijarek. Pierwsza z nich była przeznaczona do folii aluminiowej oraz folii typu cling i stretch z systemem pre - stretch. Druga natomiast miała obsługiwać wyłącznie folię stretch.

Czym charakteryzują się obydwa urządzenia?

Model do folii aluminiowej dysponuje następującymi parametrami technicznymi: osiąga prędkość liniową dochodzącą nawet do 900 m/min, ciśnienie robocze maszyny wynosi 5,5 – 6 bar, szerokość obsługiwanej folii sięga 200 – 500 mm, z kolei średnica nawiniętej folii to maksymalnie 140 mm.

Jeśli chodzi o wydajność, to w odniesieniu do folii stretch o długości 110 m i grubości 10 mikronów, przewijarka jest w stanie przerobić siedem rolek w ciągu jednej minuty. Nawoje folii kształtują się w przedziale od 10 do 200 m. Średnica wewnętrzna tulei, to 30, 38, 50 mm, zaś średnica wewnętrzna tulei Jumbo - 76, 110 mm.

przewijarka firmy Kram


- To urządzenie jest typową targową nowością, ale wzbudziło już duże zainteresowanie wśród gości. Zresztą udało nam się podpisać umowę, na mocy której jeden egzemplarz tej przewijarki trafi do firmy z Francji - cieszył się Lucjan Zielonka.

Druga z przewijarek pokazanych przez firmę Kram służyła do przewijania folii PE stretch, PVC cling i PE cling.

Jak przedstawiała się jej wydajność? Była ona w stanie w ciągu 1 minuty i 5 sekund obsłużyć trzy rolki folii o długości 230 m, grubości 23 mikronów oraz wadze 2,75 kg. Jeszcze mniej czasu, bo tylko 54 sekund potrzebowała na przewinięcie trzech rolek folii o długości 150 m, grubości 23 mikronów i wadze 1,75 kg. W jej przypadku prędkość liniowa osiągała wartość 0-900 m/min.


- W Polsce działa już 48 przewijarek naszej firmy. Ponadto można je spotkać w Hiszpanii, Turcji, Niemczech, na Ukrainie i na Zakaukaziu. Jak zatem widać profil naszej działalności jest międzynarodowy, stąd obecność na tak dużej imprezie - oceniał Lucjan Zielonka.

Czytaj więcej:
Maszyny 601
Nowości 335
Targi 1280

Producent opakowań papierowych, tekturowych oraz folii spożywczej dla branży gastronomicznej, cukierniczo-piekarskiej, przemysłu związanego z przetwórstwem, pakowaniem warzyw i owoców oraz produktów mięsnych.

Polska