Firma NTQ będzie sprzedawać w Polsce wtryskarki MIR

Firma NTQ będzie sprzedawać…
Firma NTQ rozpoczęła sprzedaż na polskim rynku włoskich wtryskarek i urządzeń peryferyjnych z serii MIR. Partnerstwo między Polakami a HT MIR Group zawiązano kilka dni temu.

NTQ to spółka stworzona przez Agnieszkę Duławę i Mirosława Wikalińskiego, czyli osoby znane na rynku i kojarzone do tej pory m.in. z Negri Bossi.

- Nasza firma narodziła się w odpowiedzi na potrzeby naszych dotychczasowych klientów oczekujących od nas kontynuacji w zakresie doradztwa i wsparcia technicznego oraz dostarczania odpowiednich dla nich rozwiązań – tłumaczy Agnieszka Duława. - Wybór przez nas Grupy HT MIR poprzedzony był wieloma rozmowami również z innymi producentami wtryskarek oraz weryfikacją jakości produktów pod kątem technicznym i handlowym.

Dlaczego jednak wybór w kontekście przedstawicielstwa padł na firmę włoską, a nie chińską lub tajwańską, które stanowią niemal naturalne wskazanie jeśli chodzi o nowych dostawców wtryskarek?

MIR HT Group


- Analizując potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku przetwórstwa w naszym kraju wydawało nam się, iż jedyną słuszną odpowiedzią na rosnące oczekiwania przetwórców, tak w zakresie technologicznym jak i cenowym, jest posiadanie w ofercie kilku marek, reprezentujących różne przedziały cenowe i różne stopnie zaawansowania technologicznego. Dlatego zawiązaliśmy współpracę z HT MIR GROUP, która oferuje obecnie najszerszy na świecie zakres wtryskarek z możliwością dostarczenia zakładu pod klucz łącznie ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi produkowanymi również wewnątrz grupy - dodaje Agnieszka Duława.

Z maszynami będzie można zapoznać się już podczas targów Plastpol w Kielcach w dniach 29 maja – 1 czerwca. Pokazana zostanie w pełni elektryczna wtryskarka marki Wave Swiss o sile zwarcia 420 ton. Wave Swiss jest jedną z marek należących do HT MIR GROUP.

Nie będzie to jednak, co warto zauważyć, premiera maszyn MIR w Polsce, gdyż Włosi od 2008 r. sprzedają już u nas w kraju swoje maszyny oraz zapewniają serwis techniczny. NTQ posiada aktualnie dwa punkty serwisowe w Polsce. Pierwszy w Bielsku Białej, a drugi wraz z biurem handlowym w Warszawie. W tym roku planuje jeszcze otwarcie w Warszawie demo centrum wraz z magazynem peryferii i części zamiennych.

Czytaj więcej: Wtryskarki 549 Rynek 873

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53

waldek69
waldek69
*.49.160.97

Wysłany: 2012-04-27 18:06:01

cieszę się że wreszcie serwis będzie w zasiegu ręki. tak trzymać!

Jędrek
Jędrek
*.182.72.132

Wysłany: 2012-05-01 11:37:20

mam wiele zastrzeżeń do innych firm ale firma NTQ cechuje sie profesjonalizmem godnym polecenia. BRAVO trzymajcie tak dalej

Włoch
Włoch
*.67.141.237

Wysłany: 2012-05-02 23:37:17

a po co?

Włoch
Włoch
*.67.141.237

Wysłany: 2012-05-06 01:58:06

MIR ogłosił już kiedyś upadłość i zostawił na lodzie setki przetwórców w Europie, w tym także użytkowników w Polsce. Myślicie, że ktoś się da nabrać drugi raz?..

volt
volt
*.73.39.181

Wysłany: 2012-05-06 17:27:57

widzimy się na targach

Ntq_sc
Ntq_sc

Wysłany: 2012-05-07 15:03:12

Słusznie kolega zauważył, że użytkowników wtryskarek MIR są setki. Naszą strukturę zaczęliśmy od budowy serwisu i wsparcia technicznego. Należy przy tym podkreślić iż HT MIR GROUP S.p.A jest właścicielem marki MIR ale także marek: HT, WAVE Swiss, WAVE Italy Szczegóły w opisie firmy: https://www.plastech.pl/katalog-firm/firma_8940/NTQ Po ogłoszeniu upadłości MIR'a została ona wykupiona przez dobrze znaną włoską firmę HT Italy, której właścicielem jest Pietro Nicolazzi. W najbliższym czasie zamieścimy obszerny wywiad z naszym parterem w celu przybliżenia historii i aktualnej działalności HT MIR Group. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na gorące dyskusje i zimne piwko na stoisku F10- PLASTPOL 2012.W razie potrzeby kontakt do serwisu:

Mirosław Wikaliński

tel. +48 604 101 847

mwikalinski@ntqsc.pl

Włoch
Włoch
*.67.141.237

Wysłany: 2012-05-08 00:51:38

BYŁY setki, i w całej Europie, pewnie nie został już nikt. MIR był swego czasu jednym z niewielu w Europie producentów dużych wielkotonażowych wtryskarek. Ale zbankrutował, jak wielu włoskich producentów maszyn, i zostawił bez wsparcia swoich użytkowników na całe lata. Raczej nikt nie przetrwał. Zresztą i przed bankructwem to wsparcie było iluzoryczne, jak maszyna się psuła, a psuła się często, trudno było uzyskać pomoc.Warto rozszyfrować skrót HT w nazwie nowego właściciela. To jest oczywiście Haitian, a właściwie był. Chińczycy za parę mln EURO kupili upadłego MIR-a i wykorzystali jego technologie. Sami zaczęli budować duże wtryskarki, szybciej, taniej i lepiej. Jak się już nauczyli, wywalili ze swojej organizacji niejakiego Nicolazziego. I teraz świetnie radzą sobie bez niego. Obecnie Haitian zdecydowanie góruje technicznie nad MIR-em, nie mówiąc o reputacji.Obecność w hali F na Plastpolu to w sumie obciach. Tam są spychani mali i nic nie znaczący. Tak więc rzeczywiście pozostaje tylko zimne piwko…

Zwiedzający
Zwiedzający
*.8.96.197

Wysłany: 2012-05-08 09:33:08

Hmm... w ub.r. na Plastpolu w hali F stoiska mieli m.in. Engel, Battenfeld, Dopak, Muehsam, Wadim-Plast... to chyba jednak znaczące firmy na polskim rynku...Prawda jest jednak taka, że zwiedzający z braku czasu mają zazwyczaj sprecyzowane cele, które firmy chcą odwiedzić i to do nich idą w pierwszej kolejności. Numeracja hal nie ma tu więc większego znaczenia (zresztą ta była ostatnimi czasy zmienna), no chyba, że dla hostess rozdających ulotki przypadkowym gościom.Stawiasz na ilość czy na jakość schłodzonego trunku? Ważne jest gdzie czy z kim pijesz?

Ntq_sc
Ntq_sc

Wysłany: 2012-05-08 23:57:31

Jako wyłączny przedstawiciel HT MIR Group posiadamy aktualną bazę aktywnych klientów zarówno w Polsce jak i na świecie użytkujących maszyny MIR. Szerszych informacji odnośnie ilości pracujących maszyn z chęcią osobiście udzielimy podczas tegorocznych targów PALSTPOL. Zapraszamy także do naszego naszego biura w Warszawie, bądź na aktualnie odbywające się targi PLAST 2012 w Mediolanie. Byłaby to doskonała okazja do merytorycznej dyskusji na tematy techniczne. Bardzo cenimy konstruktywną krytykę, która pozwoli nam na doskonalenie produktu.

W ramach sprostowania marka HT nie ma nic wspólnego za marką Haitian ani nic wspólnego z kapitałem chińskim, to w całości kapitał włoski.

P.S. Na zimne polskie piwo, włoskie wino, czy mocniejsze trunki ZAPRASZAMY :)

Włoch
Włoch
*.67.141.237

Wysłany: 2012-05-10 00:09:40

Teraz oczywiście HT już nic wspólnego z Haitianem nie ma i to z woli Haitiana. Dla zainteresowanych

linkŻyczę powodzenia w Polsce i z niecierpliwością oczekuję na komunikat o pierwszym sprzedanym MIR-ze w naszym pięknym kraju nad Wisłą...

Anonymous
Anonymous
*.20.220.70

Wysłany: 2012-05-10 23:15:42

Włoch zakochany w chińszczyźnie?!chyba sprzedajesz te maszyny a nie użytkujesz...Ja też oczekuje na komunikat o pierwszej sprzedaży.

Pebart
Pebart

Wysłany: 2012-05-11 04:18:18

Normalnie wojna. Anty reklama.

Nie wiadomo komu wierzyć jeden ma racje i drugi ma racje i każdy ma swoją racje tylko klient który będzie coś więcej wiedział na temat tych maszyn może się zastanowić głęboko czy ją kupić nawet jeżeli będzie bardzo korzystna cena. Nawet jeżeli będzie niska cena w co bardzo powątpiewam nawet jeżeli wtryskarki tej firmy będą miały większe i dodatkowe podstawowe wyposażenie niż ich konkurenci to mądry producent nie zdecyduje się zakupić maszyny po to aby często zapraszał serwis, wtryskarka ma pracować 24/24 bez awaryjni a jeżeli już to w miarę rzadko.

Myślę że wtryskarki "LG" koreańskie w tej chwili nazwa "LS" grupy "LG" są dużo mniej zawodne nie mówiąc o Ferromatik Milacron.

BG