Firma Radpak gotowa do targów interpack 2008

Firma Radpak gotowa do targów…
Firma Radpak z Włocławka będzie jednym z ponad 20 polskich wystawców, którzy za dwa miesiące wezmą udział w jednych z największych targów opakowaniowych na świecie - interpack 2008. Impreza odbędzie się w niemieckim Düsseldorfie od 24 do 30 kwietnia.

Radpak jest producentem pionowych maszyn pakujących, kartoniarek oraz kompletnych systemów pakujących. Jej maszyny pakują asortyment w opakowania (torby) o wymiarach 50-500 mm szerokości oraz 70-1000 mm długości. Systemy Pakujące tej firmy przeznaczone są do pakowania m.in. makaronu, ciastek, cukierków, różnego rodzaju mrożonek, granulatów. Targi interpack, to doskonała okazja by przedstawić swoje rozwiązania praktycznie całemu światu.

- Można powiedzieć, że zaprezentujemy w Düsseldorfie pełen przegląd naszych maszyn pakujących - mówi Anna Skalska, odpowiedzialna za marketing w firmie Radpak. - Na interpacku pojawimy się już po raz trzeci, więc dysponujemy bogatym doświadczeniem i na pewno dobrze wspominamy poprzednie edycje tych targów. Jednym z głównych powodów naszego uczestnictwa w tej imprezie jest fakt, że mamy wysoką sprzedaż do krajów unijnych, więc warto podtrzymywać kontakty z przedstawicielami zagranicznych przedsiębiorstw. W tej chwili nasze maszyny trafiają do takich państw jak Niemcy, Dania, Holandia, Wielka Brytania, Finlandia i Cypr. Jak zatem widać jesteśmy mocno obecni na rynkach unijnych.

maszyna wyprodukowana przez firmę Radpak

Za Radpakiem bardzo dobry rok 2007 i bogate plany na 2008. Oprócz uczestnictwa w interpacku firma niemal na pewno pojawi się na wrześniowych targach Taropak w Poznaniu.

- Liczymy, że ten rok nie będzie gorszy od poprzedniego, a ubiegły zapisał się jako bardzo udany. Nasze zyski były wyższe niż w 2006 r. Wzrosła sprzedaż, a jeśli chodzi o jej strukturę, ta prowadzona na rynku krajowym jest wciąż większa niż kierowana na eksport. Zapotrzebowanie na nasze urządzenia utrzymuje się, więc mamy powody do optymizmu. No i oczywiście w tym roku na pewno wzbogacimy ofertę o kolejne innowacyjne maszyny, ale nowości będą wprowadzane stopniowo w ciągu roku - dodaje Anna Skalska.

Jednymi z najciekawszych urządzeń, które aktualnie znajdują się w ofercie włocławskiej spółki są szybkie maszyny kartonujące, które działają w trybie ciągłym.

Jedną z nich jest m.in. automatyczna linia kartonująca wzbogacona o możliwość integracji z pionowymi maszynami pakującymi. Opiera się na najnowocześniejszej technologii i jest wyposażona w rotacyjne podawanie kartonów. Cechuje się wydajnością procesu, dochodzącego do ponad 200 sztuk na minutę w zależności od kartonu i produktu. Dysponuje dokładną kontrolą pozycjonowania procesu pakowania przy pomocy krzywki elektronicznej, szybkim sterownikiem PLC oraz stosunkowo mało skomplikowaną kontrolą procesu, która następuje za sprawą kolorowego ekranu dotykowego.

Podczas targów interpack Radpak będzie obecny stoisku 11G25 w hali 11.

Specjalnie za pośrednictwem naszego serwisu, który jest oficjalnym partnerem spółki Messe Düsseldorf, organizatora interpacku, można nabyć bilety wstępu na targi w niższej promocyjnej cenie. Kupowanie wejściówek bezpośrednio w Niemczech będzie oznaczać większe wydatki.