Firma Zemat na targach Taropak

Firma Zemat na targach Taropak
Po kilku latach nieobecności firma Zemat wróciła na targi Taropak i to z sukcesem.

Na tegorocznym Taropaku Zemat prezentował m.in. po raz pierwszy w naszym kraju nowoczesne maszyny brytyjskiej firmy Autobox.

Autobox jest producentem urządzeń do produkcji opakowań tekturowych. Zemat jest z kolei wyłącznym dystrybutorem tych maszyn na terenie Polski i Europy Centralnej. Maszyny Autobox nadają się zwłaszcza do zastosowań, w których chodzi o wykonanie krótkich serii opakowań zbiorczych tak by mieć możliwość szybkiej zmiany rozmiarów pudełek. Najbardziej znane maszyny Autobox to Hipak oraz Boxmaker.

Za pomocą półautomatycznych maszyn Boxmaker w ciągu kilku sekund można ustawić dowolne rozmiary pudełka w ponad 40 standardowych rodzajach, a następnie w kilku ruchach wykonać pudełko np. z trójwarstwowej tektury falistej. Natomiast maszyny Hipack ustawia się równie łatwo, natomiast proces produkcji jest całkowicie zautomatyzowany. I właśnie jeśli chodzi o maszynę Hipak, to na Taropaku znaleźli się chętni, którzy ją od Zematu kupili.

Zemat na targach Taropak

Czy się wyróżnia i jak funkcjonuje przywoływana maszyna?

Hipak z elektrycznym trójfazowym napędem, automatycznie tworzy kształt pudełka oraz biguje tekturę według zaprogramowanych rozmiarów. Posiada rozszerzony sterownik z pamięcią do przechowywania najczęściej produkowanych wzorów. Maszynę można w kilka sekund przeprogramować w celu wykonania nowego wzoru i rozmiaru pudełka. Jeśli chodzi o maksymalną szerokość materiału wyjściowego dla tej maszyny, to jest to 2,4 m i to bez ograniczenia długości. Żadna inna maszyna produkująca opakowania w postaci pudełek nie pracuje tak szybko. Może produkować opakowania w rozmaitych wymiarach w czasie krótszym niż jedna minuta.

Maszyny Boxmaker I Hipak uzupełnia wycinarka Slitter do formatek tekturowych.

Zemat Technology Group to firma z 50 - letnią historią. W tej chwili jest to polsko-amerykańska korporacja i jedyny producent i dostawca na rynek Polski i Europy Centralnej urządzeń wykorzystujących technologię wysokich częstotliwości (RF/HF) w procesach zgrzewania polimerów, produkcji opakowań, generowania zimnej plazmy, nagrzewnictwa i suszenia przemysłowego oraz formowania drewna. Ponad 80 proc. produkcji spółki trafia na eksport. Zemat posiada przedstawicieli niemal na całym świecie. Działają oni krajach Unii Europejskiej, w Rosji, na Ukrainie oraz w USA, Australii, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie.

Zemat na targach Taropak


brak
 

Producent maszyn przemysłowych: zgrzewarki wysokiej częstotliwości, impulsowe, automatyczne, automaty do produkcji opakowań kartonowych

Polska


Reportaże

Forum

Adrockowy

Własna firma produkcyjna 2020-10-13

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01