Fotoraport z targów Pakfood

Fotoraport z targów Pakfood…
Prezentujemy fotoraport z targów Pakfood, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Poznaniu. Była to w tym roku największa impreza wystawienicza dla branży opakowaniowej. Przez cztery dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje oferty prezentowali wystawcy z Polski oraz m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Ukrainy, Turcji, Chin i Tajwanu.

W targach wzięły udział firmy zajmujące się produkcją opakowań, urządzeń znakujących i etykietujących. Nie zabrakło również przedsiębiorstw specjalizujących się w projektowaniu maszyn pakujących. Wystawcy zaprezentowali wiele nowości: pakowarki, datowniki, specjalistyczne drukarki i automatyczne etykieciarki.

Dla przykładu firma Dys-Pak pokazała technologię aseptycznego pakowania płynnych lub półpłynnych produktów w systemie Bag in Box, Innovia Films przedstawiła pierwsze na polskim rynku opakowanie z biodegradowalnej folii dla masła, w tym przypadku Masła Kociewskiego. Ciekawostką były też samoprzylepne etykietki i naklejki z tuszem widocznym tylko w świetle UV i tuszem do drukowania zabezpieczeń firmy Liepajas Papirs JSC.

Targom towarzyszył cykl wykładów przygotowanych przez partnerów MTP. W trakcie konferencji Color Management zaprezentowano innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do obniżania kosztów wykonywania prac poligraficznych. Zainteresowaniem cieszyło się także seminarium na temat kryteriów przydatności opakowań dla produktów spożywczych.

Na targach jubileusz 15-lecia działalności obchodziła Polska Izba Opakowań. Z tej okazji zorganizowano specjalne seminarium poświęcone historii, zadaniom i działalności na rzecz rozwoju przemysłu i rynku opakowań w Polsce. Izba przygotowała także wystąpienie o niewykorzystanych możliwościach specjalistycznych folii polipropylenowych BOPP i folii celulozowych w pakowaniu produktów spożywczych oraz seminarium poświęcone tematyce kodów kreskowych.

Fotoraport z targów dostępny jest na stronie: Fotoraport Pakfood 2009

Czytaj więcej: Targi 996

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska