Fotorelacja z targów Packaging Innovations 2013

Fotorelacja z targów Packaging…
Piąta edycja targów nowych rozwiązań w branży opakowań Packaging Innovations odbyła się w dniach 10-11 kwietnia w Warszawie. Zachęcamy do obejrzenia fotoraportu z targów.

Ze względu na duże zainteresowanie imprezą, w tym roku wystawcy zaprezentowali się w hali nr 1 w obiekcie EXPO XXI. W targach uczestniczyło 142 wystawców z Polski i wielu krajów europejskich: z Litwy, Ukrainy, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Także pod względem odwiedzających wydarzenie miało międzynarodowy charakter - spoza granic Polski do Warszawy przyjechali goście z kilkunastu krajów wschodnio- i zachodnioeuropejskich. Według wstępnych szacunków targi odwiedziło ponad 3 tys. osób ściśle związanych z branżą opakowań.

Targi tradycyjnie były podzielone na kilka obszarów tematycznych. W strefie Labelling prezentowane były między innymi rozwiązania w zakresie etykiet, kodów, nalepek czy nadruków. Strefa Co-Packaging obejmowała zagadnienia związane między innymi z pakowaniem, przepakowywaniem, konfekcjonowaniem czy kontrolą jakości. Strefa Logispack dedykowana była rozwiązaniom z zakresu opakowań logistycznych, opakowań gotowych na półkę, opakowań, zbiorczych itp.

Nowością była strefa Luxpack, czyli strefa opakowań luksusowych. Swoje produkty zaprezentowało w niej aż 25 wystawców - była to najliczniej reprezentowana grupa tematyczna podczas tych targów. Prezentowane tu były opakowania na produkty luksusowe, np. jubilerskie, przeznaczone dla branży spożywczej czy kosmetycznej. Odwiedzający mogli też zapoznać się z ofertą opakowań ozdobnych oraz opakowań typu Premium.

Początkujący twórcy opakowań zaprezentowali swoje projekty w ramach Strefy Studenta. Na targach zadebiutowali uczestnicy internetowego konkursu dla młodych projektantów opakowań.

Odwiedzający mogli też wziąć udział w bezpłatnych seminariach learnShops, przygotowywanych przez wystawców pragnących bliżej zainteresować swoimi rozwiązaniami.
Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22