Gasket - polski producent O-ringów odwiedzany na targach K2007

Gasket - polski producent… Choć w targach K uczestniczą już od kilku lat, to jednak zawsze byli jedynie ich goścmi, a nie wystawcami. Tym razem jednak się to zmieniło i firma Gasket została jednym z zaledwie 15 polskich wystawców na Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007 w niemieckim Düsseldorfie.

Gasket jest firmą produkującą wyroby z gumy i tworzyw sztucznych w oparciu o technologie wtrysku. Do swoich działań wytwórczych wykorzystuje też m.in. technologię odlewania na gorąco poliuretanu. Jako jedyny w Polsce stosuje wieloetapową technologię produkcji pierścieni typu O-ring. W technologii wtrysku wykonuje pierścienie o średnicy przekroju poprzecznego od 0,35 mm i średnicy wewnętrznej do 1600 mm. Z kolei większe pierścienie powstają za sprawą dwuetapowego procesu wulkanizacji. Pierwszy polega na wulkanizacji profilu w oparciu o metodę wytłaczania, drugi z kolei zakłada wulkanizację połączenia profilu wytłaczanego w jednorodny, stały węzeł molekularny. O-ring przeznaczone są jako zastosowania uszczelniające.

- Przyjechaliśmy tutaj na te targi, żeby zaktywizować swoją działalność na rynkach zachodnich, głównie w na rynku niemieckim. Od pięciu lat mamy w Monachium swoje biuro handlowo - techniczne, więc mamy już rozeznanie tego rynku. Teraz trzeba tylko pokazać się, tak żeby móc działać jeszcze bardziej efektywnie - tłumaczy Bartłomiej Boruta, Managing Director w spółce Gasket.


Jak przyznaje, chociaż eksport kierowany jest przez firmę już m.in. do Szwecji, Danii, Włoch, RPA i Meksyku, to jednak wciąż znaczniejsze miejsce jeśli chodzi o geografię sprzedaży zajmuje Polska. Dlatego targi są też dobrym momentem, by znaleźć kolejnych odbiorców spoza naszego kraju. - Jest to coraz trudniejsze zadanie, bo wiele firm z branży motoryzacyjnej i AGD, a dla takich głównie trafia nasza produkcja, działa już w Polsce - dodaje Boruta.

Mimo tego zwłaszcza kontrakty zawarte w RPA i Meksyku musza budzić uznanie. Sprzedaż do Południowej Afryki dotyczy wyrobów motoryzacyjnych dla takich firm jak Faurecia oraz Golf. Z kolei w Meksyku klientem jest TI Automotive. Łącznie firma posiada ok. 3,5 tys. klientów, chociaż czynnych, czyli dokonujących zakupów minimum raz na kwartał - 800.
Szczególnie renomowani wydają się być szwedzcy partnerzy. Są nimi takie koncerny jak Volvo, Scania.

W swojej siedzibie w Bielsku Białej Gasket dysponuje doskonale zautomatyzowanym parkiem maszyn. W jego skład wchodzi m.in. 20 wtryskarek do gumy, 40 pras, nowoczesne linie do gładzenia oraz czyszczenia urządzeń.

Czytaj więcej:
Targi 1281