Global Colors Polska na targach Plastpol 2019

Global Colors Polska na targach…

Na tegorocznych targach Plastpol naszą uwagę przykuło barwne i efektowne stoisko firmy Global Colors Polska. Jak poinformował nas Adam Maciejewski, dyrektor generalny i członek zarządu GCP S.A., firma powróciła na kielecką wystawę po długich ośmiu latach przerwy a jej tegoroczna obecność związana jest z zakończeniem procesów inwestycyjnych i rozszerzeniem oferty produktowej.

Global Colors Polska S.A. (zwane często GCP) jest jednym z czołowych producentów koncentratów barwiących i dodatków uszlachetniających do tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, a największym w Polsce. Firma została założona w 2001 roku, a więc jej obecna pozycja rynkowa została osiągnięta zaledwie w przeciągu niecałych dwóch dekad istnienia.

Global Colors Polska jest członkiem Global Color Group, w której skład wchodzą również: grecki producent koncentratów barwiących, folii ogrodniczych, geomembran i rur Plastika Kritis, Senkroma - turecki producent koncentratów barwiących przeznaczonych głównie do włóknin PP, Romcolor z Rumunii - producent koncentratów barwiących różnego zastosowania oraz Global Colors Rosja.

W trakcie wystawy postanowiliśmy odwiedzić przedstawicieli firmy na ich stoisku, które z racji ciekawego rozwiązania przestrzennego otrzymało w tym roku wyróżnienie od jury targów Plastpol, aby dowiedzieć się co obecnie słychać w spółce.

global-colors-polska-2

- W tym roku zakupimy pięć nowych linii technologicznych do produkcji przede wszystkim masterbatchy kolorowych ale także do koncentratów specjalnych. Jeśli zaś zwiększamy zdolności produkcyjne to potrzebujemy również infrastruktury w postaci większej powierzchni magazynowej. Nowy magazyn o powierzchni 2400 metrów kwadratowych jest praktycznie ukończony. Kolejna inwestycja to nowe profesjonalne laboratorium badań i analiz masterbatchy, które również ukończone będzie w tym roku - powiedział nam Adam Maciejewski.

GCP jest producentem koncentratów do bardzo szerokiego spektrum zastosowań. Od lat silną stroną firmy jest produkcja koncentratów do wybarwiania i wspomagania produkcji folii PE, PP i PS. Wśród klientów możemy znaleźć m. in. największych producentów opakowań foliowych w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Belgii, Białorusi i Rosji.