Globalne trendy w świecie kompozytów

Globalne trendy w świecie kompozytów
Targi Kompozyt-Expo to wydarzenie, na które każdego roku branża kompozytów czeka z wypiekami na twarzy. W tym roku wystawa będzie obchodzić swój mały jubileusz – odbędzie się bowiem już po raz piąty. Mimo iż do rozpoczęcia targów pozostało jeszcze kilka miesięcy - odbędzie się ona w dn. 20-21 listopada - już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie.

Na przestrzeni zaledwie kilku edycji Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo stały się ważną platformą spotkań, wymiany informacji i dyskusji dla przemysłu kompozytowego w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wyznaczają nowoczesne standardy technologiczne, służą promocji produktów i innowacyjnych rozwiązań. Wystawę odwiedzają branżowi specjaliści – przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynierowie, technolodzy, projektanci i konstruktorzy z takich branż, jak motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny. Rosnąca liczba wystawców z zagranicy pozwala skupić w sercu Europy nowości z różnych zakątków świata, czyniąc Kraków polską stolicą światowych trendów kompozytowych.

– To nasz pierwszy udział i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem - mówił podczas zeszłorocznej edycji targów Mike Ashmead z firmy COREX-Honeycomb. - Kraków to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych w tej części Europy. Odwiedziło nas dużo osób, zdobyliśmy wiele cennych kontaktów.

Kompozyt-Expo


Każdego roku targom towarzyszą seminaria, przygotowywane przy współpracy ze specjalistami z polskich uczelni technicznych oraz strefa prezentacji technicznych. Podczas czwartej edycji w hali targowej stanęła nawet minifabryka - wszystko po to, by możliwie najlepiej zaprezentować postęp technologiczny w branży. Program i zakres tematyczny Kompozyt-Expo jest stale uaktualniany i dostosowywany do aktualnych potrzeb uczestników. Na potrzeby nadchodzącej edycji zakres targów został poszerzony o takie zagadnienia jak: chemia przemysłowa dla technologii materiałów kompozytowych, osnowy kompozytowe, przetwórstwo gumy oraz usługi dla branży kompozytowej.

Kompozyt-Expo


Tegoroczna edycja targów Kompozyt-Expo odbędzie się w nowej lokalizacji – Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Nowa siedziba Targów w Krakowie jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w południowej Polsce. Dwie przestronne i klimatyzowane hale oraz obszerny parking zapewnią komfortowe warunki udziału w wydarzeniu. Nowa infrastruktura pozwoli na dynamiczny rozwój Targów Kompozyt-Expo, które wkrótce mogą dołączyć do grona największych europejskich imprez dedykowanych branży kompozytów.

Kompozyt-Expo


Czytaj więcej: Kompozyty 164 Targi 791