Globtroterka wspiera konkurs kompozytowych targów

Globtroterka wspiera konkurs kompozytowych targów
Patronem honorowym konkursu "Wiatr w żaglach OPTIMISTów", który towarzyszy piątej edycji targów Kompozyt-Expo w Krakowie, została Marta Sziłajtis-Obiegło - najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat.

Marta Sziłajtis-Obiegło jest postacią niezwykłą. W wieku 19 lat została najmłodszym polskim kapitanem. Żeglowała po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym, po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Portugalii oraz na drugiej półkuli - wzdłuż brzegów Brazylii, biorąc udział w Kobiecych Regatach Dookoła Świata. W 2008 roku, w wieku 23 lat, wyruszyła z Wenezueli w roczny rejs dookoła świata. Łącznie podczas wszystkich swoich rejsów przepłynęła ponad 42 tys. mil morskich.

- Żeglarstwo kształtuje nie tylko umiejętności radzenia sobie i dostosowywania do zmiennych warunków, ale uczy młodego człowieka, że ktoś musi dowodzić: na jachcie i w życiu - mówi Marta Sziłajtis-Obiegło. - Kształtuje liderów, którzy doskonalą swoje umiejętności w ścisłym kontakcie z przyrodą, nie zapominają o pomocy innym. Odporność, wytrwałość i elastyczność oraz szereg innych cech, jakich nabierają Optymiści, będzie im służyć za swojego rodzaju kompas, przez całe życie. Z przyjemnością patronuję przedsięwzięciu i życzę uczestnikom konkursu pomyślnych wiatrów!

Główną ideą konkursu "Wiatr w żaglach OPTIMISTów" jest promowanie aktywnego trybu życia wśród najmłodszych poprzez uprawianie żeglarstwa. Młodzi żeglarze mają niepowtarzalną szansę powalczyć o łódź regatową klasy Optimist Ioda'95. Ich zadaniem jest nagranie dowolną techniką interesującego filmu (bądź prezentacji) ukazujących działalność ich klubu: żmudne treningi, sportową rywalizację, radość z sukcesów. Może także prezentować utalentowanych zawodników czy wyjątkowych trenerów. Materiał filmowy nie powinien trwać dłużej niż 3,5 minuty i musi zostać przesłany do organizatora konkursu na płycie DVD. Nagrania zostaną opublikowane do 5 listopada br. na kanale Youtube stworzonym przez organizatora. Komisja konkursowa oceni i wybierze najciekawszy film, a laureat odbierze łódź podczas targów Kompozyt-Expo odbywających się w Krakowie w dniach 20-21 listopada.

Kompozyt-ExpoOrganizatorem konkursu "Wiatr w żaglach OPTIMISTów" i fundatorem nagrody głównej są Targi w Krakowie, organizator targów Kompozyt-Expo, oraz wystawcy: Allcomp Polska, C-L, Mastermodel, Phoenix Equipment i Uniwersal. Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Żeglarstwa.