Grecy nabędą udziały w spółce Fescopack

Grecka firma Flexopack S.A. Plastics nabędzie 75 proc. udziałów w polskiej spółce Fescopack Sp. z o.o. Porozumienie w sprawie przejęcia akcji ma być podpisane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Grecy są jednym z czołowych europejskich producentów w sektorze opakowań giętkich.

Grecy poinformowali, że wstępne porozumienie w tej sprawie jest już podpisane. Za 75 proc. udziałów polskiej spółki zapłacą 450 tys. euro.

Fescopack Sp. z o.o. to polska spółka, z siedzibą w pobliżu Malborka. Swoją działalność rozpoczęła od dystrybucję opakowań do serów dojrzewających. Obecnie ma w swojej ofercie folie i worki termokurczliwe do pakowania serów dojrzewających, zróżnicowane barierowo, w kolorze czerwonym, żółtym i bezbarwnym oraz folie i worki z nadrukiem.

Zajmuje się też produkcją worków do pakowania porcjowanego sera żółtego i twarogów. Są to zarówno woreczki z nadrukiem, jak również opakowania zbiorcze do twarogu i sera z przeznaczeniem dla producentów pizzy, ciast. Do jego odbiorców należą m.in. zakłady mleczarskie.

Z kolei Flexopack SA, to duża grecka firma założona w 1979 r. w Koropi - Attika, ok. 30 km od Aten. Jest jednym z czołowych europejskich producentów w sektorze opakowań giętkich. Największy nacisk kładzie na działanie na rynku związanym z żywnością.

Czytaj więcej: Giełda 132 Opakowania 1103