Grupa Azoty bada możliwość współpracy z Tajwanem

Grupa Azoty bada możliwość… 28 czerwca w siedzibie Grupy Azoty SA odbyło się spotkanie przedstawicieli spółki z ambasadorem Tajwanu, Henry Ming-Jeng Chen. Spotkanie z tajwańskim dyplomatą było okazją do zaprezentowania spółki i grupy kapitałowej potencjalnemu azjatyckiemu partnerowi biznesowemu. Wiceprezes zarządu Witold Szczypiński przedstawił historię i dotychczasowe osiągnięcia Grupy Azoty, a także jej portfolio, program doskonalenia operacyjnego oraz jej potencjał rozwojowy. Wskazywał również na możliwe obszary nawiązania ewentualnej współpracy.

- Firmy z Tajwanu do tej pory nie brały udziału w naszych inwestycjach, jak również nie inwestowały razem z nami - powiedział Mariusz Bober, prezes zarządu Grupy Azoty. - Bardzo proszę o potraktowanie tego spotkania jako zaproszenie do współpracy, ponieważ jesteśmy nie tylko producentem - jesteśmy także świetnym partnerem do współinwestowania. Jako Grupa Azoty mamy wieloletnie doświadczenie w procesach produkcyjnych i przemysłowych, co sprawia że jesteśmy dobrze przygotowani i nastawieni na rozwój naszej działalności w przyszłości, również poza to, co robimy dotychczas.

- Chciałbym bardzo podziękować za ciepłe przyjęcie - powiedział Henry Ming-Jeng Chen. - Odwiedziłem w Polsce wiele miast i wiele zakładów, ale Państwa firma zrobiła na mnie największe wrażenie. Myślę, że Państwa potencjał gospodarczy jest bardzo duży.

Ambasador zaznaczył także, że firmy azjatyckie chcą inwestować w Europie Środkowo-Wschodniej, a Tarnów jest bardzo interesujący dla potencjalnej współpracy. Zapowiedział również, że ofertę spółki będzie promował na Tajwanie.

Grupa Azoty


Czytaj więcej: