Grupa Azoty eksportuje surowce do Afryki

Grupa Azoty eksportuje surowce… W tym roku Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" statkami Polskiej Żeglugu Morskiej eksportuje do Maroka ponad 300 tys. ton siarki granulowanej i pastylkowanej. Załadowaną w Gdańsku siarkę masowce przewożą do portów marokańskich Safi oraz Jorf Lasfar.

Grupa Azoty Siarkopol to jedyny na świecie producent, który prowadzi kopalniane wydobycie siarki. Surowiec wydobywany metodą podziemnego wytopu cechuje się jakością powyżej światowych norm, przewidujących 99,95 proc. czystości. Spółka produkująca siarkę w postaci płynnej, granulowanej, mielonej, płatkowanej i pastylkowanej eksportuje ok. 70 proc. swojej produkcji.

Siarka w postaci granulowanej i pastylkowanej trafia do marokańskiego odbiorcy statkami przeznaczonymi do przewozu suchych ładunków masowych luzem. Grupa Azoty w bieżącym roku rozszerzyła współpracę z PŻM, zwiększając wolumen przewożonych surowców.

- Opierając się strategicznie na rodzimych firmach, osiągamy gwarancję dobrego wykonania i bezpieczeństwa dostaw, a tym samym wzmacniamy naszą pozycję na światowym rynku – powiedział Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum