Grupa Azoty pomaga ofiarom nawałnic

Grupa Azoty pomaga ofiarom… Grupa Azoty w geście solidarności z poszkodowanymi przez sierpniowe nawałnice rodzinami rolników z województwa pomorskiego włączyła się w akcję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wsparcie rzeczowe objęło między innymi pomoce szkolne dla blisko 500 dzieci z Człuchowa i okolic, które właśnie rozpoczynają rok szkolny.

Na przekazane przez Grupę Azoty wyprawki szkolne złożyły się m.in. piórniki, plecaki, zeszyty i przybory szkolne. Tym samym środki finansowe, które we wrześniu stanowią stały element budżetu każdej rodziny, będzie można przeznaczyć na wykonanie niezbędnych prac remontowych. W ramach udzielonej pomocy przekazane zostaną również polary dla rolników oraz materiały okołobudowlane w postaci blisko 8 tys. metrów folii zabezpieczającej i kilkunastu plandek, które pomogą odbudować zniszczone przez żywioł gospodarstwa.

- Patrząc na skalę zniszczeń, mamy świadomość, że przekazana pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb, ale nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby rolników, z którymi łączą nas przecież bliskie relacje oparte na długofalowej współpracy i wzajemnym zaufaniu - powiedział Paweł Owczarski, Wiceprezes Grupy Azoty Puławy, który osobiście odwiedził gospodarstwa rolne poszkodowane w wyniku żywiołu.

Pomoc przekazywana jest sukcesywnie za pośrednictwem człuchowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża gospodarstwom, które najbardziej ucierpiały w nawałnicach, w powiecie człuchowskim. Inicjatorem akcji jest firma Agrochem Puławy z Grupy Azoty, który od 15 lat służy wsparciem i doradztwem dla rolników na terenach północno - zachodniej Polski.

Źródło: Grupa Azoty

Czytaj więcej:
Relacja 182

brak
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam, nawozy mineralne, chemikalia

Polska