Grupa Gabriel-Chemie rozbudowuje zakład produkcyjny na Węgrzech

Grupa Gabriel-Chemie rozbudowuje…

Grupa Gabriel-Chemie ogłosiła rozpoczęcie projektu znaczącej rozbudowy swojego węgierskiego zakładu produkcyjnego. Rozpoczęcie prac miało miejsce 19 grudnia 2023 r. i stanowi kluczowy moment w zaangażowaniu firmy w rozwój i doskonałość operacyjną. Plan rozbudowy obejmuje powiększenie głównej powierzchni produkcyjnej i magazynu o 2200 m2 oraz budowę nowoczesnego, dwukondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni około 800 m2. To strategiczne posunięcie ma na celu podwojenie całkowitej powierzchni hali, ułatwienie instalacji większej liczby wytłaczarek i znaczne zwiększenie siły roboczej. Grupa Gabriel-Chemie stanowi integralną część rynku węgierskiego od 1995 r., wraz z założeniem spółki Gabriel-Chemie Węgry w 2003 r. Obecny zakład produkcyjny w Nyíregyháza odegrał kluczową rolę, nie tylko w zaspokajaniu potrzeb węgierskich klientów w zakresie przedmieszek, ale także także w dostarczaniu przedmieszek dla szerszej grupy Gabriel-Chemie. Prace budowlane mają się rozpocząć natychmiast, a zakończenie projektu przewidywane jest na koniec 2024 r. Warto zauważyć, że produkcja przedmieszki będzie kontynuowana bez zakłóceń przez cały etap budowy, co świadczy o zaangażowaniu firmy w utrzymanie efektywności operacyjnej i spełnianie wymagań klientów bezproblemowo.

gc


Całkowity koszt inwestycji w rozbudowę węgierskiego zakładu szacuje się na około 6 milionów euro. To znaczne zaangażowanie finansowe podkreśla wiarę Gabriel-Chemie w powodzenie projektu i jego pozytywny wpływ na gospodarkę regionalną. Oczekuje się, że ekspansja spowoduje znaczny wzrost możliwości zatrudnienia. Zapewni infrastrukturę umożliwiającą potencjalne podwojenie siły roboczej, ale dokładna liczba dodatkowych miejsc pracy będzie zależała od rozwoju gospodarczego w 2024 r. Ten aspekt tworzenia miejsc pracy jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Gabriel-Chemie we wkład w rozwój gospodarczy regionu.

Andreas Berger, dyrektor finansowy ds. operacyjnych, wyraził zaufanie do inwestycji, stwierdzając: „Szczególnie w obecnym klimacie gospodarczym uważamy, że ta inwestycja stanowi mocny wyraz zaangażowania, nie tylko w zwiększenie wydajności naszego węgierskiego zakładu, ale także w zapewnienie podstawą przyszłego rozwoju Grupy Gabriel-Chemie.”

Grupa Gabriel-Chemie nie może się doczekać pomyślnego zakończenia tego projektu ekspansji, co zapewni węgierskiemu zakładowi trwały sukces i rozwój w nadchodzących latach.