Grupa Plast-Box z nowym centrum magazynowo - logistycznym

Grupa Plast-Box z nowym centrum…

Grupa Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo - logistyczne o powierzchni ponad 3,8 tys. metrów kw. Jest to doskonała oferta logistyczna dla klientów z centralnej części Polski.  

Powstałe centrum spełnia funkcję  hubu dla polskich marek Grupy - Stark Partner oraz Plast-Box. Będzie ono odpowiedzialne głównie za obsługę dostaw w południowo-wschodniej i centralnej części Polski. Magazyn znajduje się w Starej Wsi koło Nadarzyna u zbiegu dwóch najważniejszych arterii komunikacyjnych regionu - autostrady A2, łączącej Polskę wschodnią z zachodnią, oraz drogi ekspresowej S8, łączącej Białystok i Warszawę z Łodzią i Wrocławiem, czyli odpowiednio trzecim i czwartym największym miastem w Polsce. 

- Ze względu na prężny rozwój naszych spółek poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo - logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać. Zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w centralnej części kraju, ze względu na dogodną lokalizację i możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów - informuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast-Box.  

Nowoczesna i większa powierzchnia magazynowa pozwoli Grupie Plast-Box na dalsze zwiększenie dostępności produktów i bardziej elastyczne reagowanie na wywołania klientów. Magazyn dysponuje pojemnością blisko 4,3 tys. miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania. 

- Rozwój Grupy wymaga również odpowiedniej infrastruktury magazynowej i sprawnej sieci dystrybucji, która docelowo pozwoli nam na szybkie dotarcie do klienta, w tzw. trybie just-in-time. Dodatkowa powierzchnia składowania w Grupie oraz jej atrakcyjna logistycznie lokalizacja jest kluczem do optymalizacji łańcucha dostaw i zbliżania nas do naszych klientów - podsumowuje Artur R. Skonieczny.

plastbox

Czytaj więcej:
Piotr B.
Piotr B.

Wysłany: 2021-08-02 21:55:19

Proszę o informację gdyby potrzebny był pracownik magazynu. W tym miejscu pracowałem przez ponad 10 lat a ogólnie w tej samej firmie Linpac Plastic później Linpac Packaging do końca 2018.