HSV inwestuje w nową fabrykę opakowań

Firma HSV Polska wybuduje kolejną fabrykę opakowaniową w naszym kraju. Tym razem zakład stanie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zakład, który zostanie wybudowany w Radomsku na terenach należących do ŁSSE będzie czwartą fabryką HSV w Polsce. Pierwsze trzy działają w Łodzi, Pruszkowie i we Wrocławiu. Nowa inwestycja opiewa na kwotę co najmniej 15 mln zł. Ukończona ma zostać w grudniu 2012 r.

Skąd pomysł na budowę kolejnego zakładu HSV? Powód jest prosty. Oto bowiem firma współpracuje z przedsiębiorstwem Indesit, które ma swoją fabrykę właśnie w Radomsku. Aby obsługa klienta była jeszcze skuteczniejsza HSV zdecydował się na wybudowanie fabryki dostarczanych Indesitowi opakowań styropianowych i izolacji styropianowych dokładnie w tym samym miejscu.

Jeśli chodzi o wytwarzane przez HSV opakowania styropianowe to są to specjalne tace transportowe dla przemysłu motoryzacyjnego, europalety (EPP) oraz opakowania dla komputerów. Użyty w produkcji EPS jest chemicznie i biologicznie obojętny oraz bezwonny. Nie stanowi pożywki dla rozwoju mikroorganizmów przez co nadaje się do produkcji opakowań, wydłużając okres świeżości przechowywanych produktów. EPS spełnia wysokie normy ekologiczne i podlega procesom recyklingu.

Aktualnie HSV ma około 50 klientów. Największymi są duże firmy, które produkują sprzęt AGD i RTV.

Czytaj więcej: Inwestycje 716