Haas Automation zainstalował 75 tys. obrabiarek

Haas Automation zainstalował… Firma Haas Automation zainstalowała swoją 75-tysięczną maszynę. Odbiorcą maszyny z rekordowym numerem była niemiecka firma rodzinna MEPO Minoudis GmbH & Co. KG, dostawca części samochodowych drugiego szczebla. W Polsce zainstalowanych jest 415 maszyn Haas.

- Kiedy weźmiemy pod uwagę, że ponad dwie trzecie tych maszyn została sprzedana w ciągu ostatnich siedmiu lat i że firma projektuje i wytwarza maszyny w jednym zakładzie w Południowej Kalifornii zatrudniającym jedynie 1,1 tys. osób, to osiągnięty rezultat staje się zdumiewający. A pomyśleć tylko, że jeszcze mniej niż 20 lat temu sceptycy na całym świecie powątpiewali w to, czy jakakolwiek amerykańska firma będzie mogła ponownie oszczędnie wytwarzać obrabiarki, nie wspominając już o tym, że będzie to robić na taką skalę - przedstawiciele firmy Haas w malowniczy sposób tłumaczą swój sukces.

Odbiorca maszyny, przedsiębiorstwo MEPO Minoudis GmbH & Co, posiada już cztery inne poziome centra obróbkowe produkcji Haas. Nowa maszyna wysokiej prędkości VF-3SS będzie przeznaczona do obróbki części przeznaczonych dla takich koncernów jak Porsche, Bosch i Mercedes.

- Instalacja 75-tysięcznej maszyny to wyjątkowe wydarzenie dla Haas Automation - mówi Bob Murray, dyrektor generalny Haas Automation.

W specjalnej ceremonii zorganizowanej z okazji instalacji brał również udział Peter Hall, dyrektor zarządzający Haas Automation Europe i jednocześnie osoba odpowiedzialna za zarządzanie rozwojem firmy w Europie. - To bardzo odpowiednie, że 75 - tysięczna tokarka CNC Haas jest instalowana właśnie w Europie. Wprawdzie Europa nie jest wyjściowym rynkiem dla Haas, ale bez wątpienia ten rynek ma niebywałe znaczenie dla naszego przyszłego powodzenia - ocenił Hall.

Haas Automation

Firma Haas Automation jest największym producentem obrabiarek na świecie. Oferta firmy obejmuje kompletną linię pionowych i poziomych centrów obróbkowych CNC, tokarek CNC oraz stołów obrotowych. Firma produkuje również szereg specjalistycznych maszyn takich jak pięcioosiowe centra obróbkowe, centra do produkcji form wtryskowych, obrabiarki dla narzędziowni oraz frezarki bramowe.

W 2006 r. Haas wyprodukował 12,5 tys. obrabiarek CNC. Tym samym zajął pierwsze miejsce na świecie pod względem produkcji tego typu maszyn. W Polsce Haas jest obecny od 1996 r. Jego wyłącznym przedstawicielem w naszym kraju jest firma Abplanalp Consulting. W Centrum Techniczno - Wystawowym Abplanalp prezentowane są główne typy maszyn Haas.

Szacuje się, że w naszym kraju Haas zainstalował 415 maszyn, wobec 15 tys. w całej Europie. Ponadto uruchomił w Polsce specjalną usługę Hotline. We wszystkie dni robocze, do godziny 20, przy telefonie dyżuruje specjalista serwisu. Dysponuje też kilkoma vanami serwisowymi z zestawem części zamiennych. Oferuje też kontrakt konserwacyjny polegający na jednym przeglądzie maszyny w ciągu roku.

Czytaj więcej:
brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska

Reportaże

Forum