Hurmak Polska poszerza swoją ofertę

Hurmak Polska poszerza swoją… Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak 2018, firma Hurmak Polska na swoim stoisku zaprezentowała wtryskarkę hydrauliczną Eco o sile zamykania 180 ton. Seria ECO to główna, tradycyjna seria maszyn z kolanowym układem zamykania produkowanych przez Hurmaka. Składa się ona z jedenastu różnych modeli z siłą zamykania od 100 do 750 ton.

Seria ECO powstała przede wszystkim z myślą o prostocie, niskich kosztach eksploatacji i łatwości konserwacji. Podobnie jak modele podstawowe, maszyny z serii ECO mogą zostać użyte do zastosowań specjalnych wymagających wysokiej prędkości i precyzji, jak np. wytwarzanie wyrobów cienkościennych.

W trakcie poznańskiej wystawy, obecna na stoisku Hurmak Polska, wtryskarka Eco 180 wytwarzała detale z PP o wadze 13 g. Warto przy okazji nadmienić, iż wtryskarka posiada certyfikat Bioplast Ready, który jest potwierdzeniem kompetencji poprzez wykonanie prób technologicznych z biotworzywem Bioplast zakończonych sukcesem. Bioplast GS 2189 to materiał termoplastyczny bez plastyfikatorów o dużym udziale surowców pochodzenia roślinnego.

Oprócz wspomnianej wtryskarki na stoisku można było również zobaczyć, znajdujące się w ofercie Hurmaka, urządzenia chłodnicze firmy Itech Chillers oraz zgrzewarki ultradźwiękowe do tworzyw sztucznych.

Wśród prezentowanych urządzeń uwagę zwracał Chilltech - dwuobiegowy, chłodzony wodą chiller z termostatem formy, pozwalający na uzyskanie dwóch różnych temperatur w zakresie od 5 do 90 stopni Celsjusza.

Hurmak Polska na Taropaku 2018


Taropak stał się również dla firmy Hurmak Polska okazją do przedstawienia swojego autorskiego pomysłu – zestawów narzędzi do obsługi form wtryskowych - będących rozszerzeniem oferty handlowej tureckiego producenta wtryskarek.

- Z moich obserwacji wynika, iż brak jest na rynku specjalistycznych narzędzi dedykowanych do obsługi form wtryskowych. Większość wtryskowni wykonuje obecnie takie narzędzia w swoim zakresie - mówi Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska.

Narzędzia zostały wykonane przez renomowanego europejskiego producenta i są dystrybuowane pod marką własną Hurmak.

Narzędzia do obsługi form Hurmak Polska


W chwili obecnej w ofercie znajdują się dwa zestawy narzędzi, pierwszy przeznaczony do obsługi stosunkowo niewielkich form wtryskowych, skierowany jest do wtryskowni operujących na maszynach o sile zwarcia do 200 ton. Drugi, większy zestaw znajdzie swoje zastosowanie w firmach użytkujących wtryskarki o sile zwarcia do 1000 ton.

Narzędzia zostały wykonane ze stopu brązu i aluminium, którego twardość wynosząca 100 HRB minimalizuje możliwość uszkodzenia form wtryskowych.

- Uczestniczymy w najważniejszych targach branżowych zarówno w Polsce jak i w Europie. Chcemy w ten sposób zaznaczyć naszą coraz silniejszą obecność, szczególnie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Już od jutra zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week, zaś w dniach 21-22 listopada spotkamy się z klientami z południa naszego kraju na Targach Opakowań Expo Opakowania w Sosnowcu - dodaje Jakub Mączka.

JL