Husky na sprzedaż?

Husky na sprzedaż?
Fundusz inwestycyjny Platinum Equity prowadzi "zaawansowane rozmowy" w celu zakupu Husky Injection Molding Systems Ltd. - poinformowała 15 grudnia br. agencja prasowa Reuters.

Powołując się na własne źródła agencja podała, że transakcja może opiewać na kwotę blisko 4 mld dolarów.

Husky Injection Molding Systems Ltd. jest producentem wtryskarek, sprzedającym swoje wyroby w ponad 100 krajach. W 2011 koncern został zakupiony za kwotę 2,1 mld dolarów przez Berkshire Partners LLC z siedzibą w Bostonie oraz fundusz emerytalny Ontario Municipal Employees Retirement System (OMERS Private Equity).

Fundusz Platinum Equity nie odpowiedział na prośbę Reutersa o komentarz. Husky, Berkshire Partners i OMERS również nie skomentowały tej informacji.

Aktualizacja
19.12.2017

Platinum Equity ogłosiła dzisiaj, że podpisała ostateczną umowę nabycia Husky Injection Molding Systems od Berkshire Partners i OMERS Private Equity za kwotę 3,85 mld USD. Transakcja będzie podlegać zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2018 roku.

Na czele Husky nadal stać będzie dotychczasowy prezes - John Galt, kierujący koncernem od 2005 roku. Transakcja zostanie przeprowadzona przez Bank of America i Deutsche Bank.

Źródło: Reuters