Hyundai QarmaQ wykorzystuje materiały GE Plastics

Hyundai QarmaQ wykorzystuje… Na 77 Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie firmy Hyundai Motor Co. i GE Plastics zaprezentowały QarmaQ - pojazd demonstracyjny wykorzystujący zaawansowane technologie. W konstrukcji samochodu Hyundai wykorzystał najnowsze materiały kompozytowe i termoplastyczne GE Plastics.

QarmaQ to samochód z segmentu cross-over coupe zawierający ponad 30 najnowszych rozwiązań technologicznych, które będą selektywnie wprowadzane do nowych modeli w latach 2008-2014.

QarmaQ jest lżejszy, silniejszy i bardziej ekonomiczny niż obecnie produkowane samochody w tej klasie. Jest także bardzo ekologiczny, zarówno od strony konstrukcji, jak i przy jego ewentualnej utylizacji.

Elementy takie jak elastyczny przód, wnętrze, część zewnętrzna, system oświetlenia i elementy pod maską tradycyjne wykonywane z metalu, szkła i materiałów termoutwardzalnych tutaj zostały zastąpione przez tworzywa.

Hyundai QarmaQ wykorzystuje najnowsze materiały kompozytowe i termoplastyczne GE Plastics

Materiały GE Plastics umożliwiły poprawę bezpieczeństwa przechodniów, pozwoliły na wykonywanie złożonych kształtów oraz pozwoliły na redukcję masy samochodu o 60kg o daję oszczędność około 80 litrów paliwa rocznie.

Hyundai QarmaQ wykorzystuje najnowsze materiały kompozytowe i termoplastyczne GE Plastics

Dodatkowe zalety wykorzystania tworzyw to ich zalety ekologiczne – np. kompozyty Xenoy iQ* i Valox iQ powstają w 85% z odpadów poużytkowych. Materiały wykorzystane do produkcji głównych elementów samochodu pozwoliły na zagospodarowanie prawie 900 poużytkowych butelek PET. Materiał GE Noryl umożliwia wykonywanie cieńszych osłonek kabli, co pomaga redukować masę samochodu i pozwala upakować więcej elektroniki w tej samej przestrzeni.

Hyundai QarmaQ wykorzystuje najnowsze materiały kompozytowe i termoplastyczne GE Plastics


Czytaj więcej: