Idealne zarządzanie suszeniem: Moretto na targach K 2019

Idealne zarządzanie suszeniem:…

Podczas tegorocznych targów K Moretto S.p.A., jeden z liderów rynku w zakresie produkcji zautomatyzowanych systemów dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, zaprezentował innowacyjne systemy i produkty do formowania wtryskowego, formowania z rozdmuchem i wytłaczania.

Włoski koncern jest bezpośrednio obecny w ponad 60 krajach i dysponuje 8 oddziałami, oferując szereg wysoce spersonalizowanych rozwiązań dla coraz bardziej rozwijającego się rynku. Jeden z oddziałów grupy mieści się w Polsce. Założony w 2009 roku Moretto East Europe, z siedzibą w Częstochowie, jest ważnym punktem odniesienia dla obszaru Europy Wschodniej. Polski oddział został niedawno rozbudowany, ma obecnie ponad 10 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, magazynowej i wystawienniczej.

Po pierwsze GOZ

Oczywiście jak w przypadku większości firm obecnych na targach K, również i ekspozycja Moretto koncentrowała się wokół kwestii związanych z gospodarka o obiegu zamkniętym. - Jedną z wielu inicjatyw podjętych przez firmę Moretto jest projekt zrównoważonych działań ekologicznych o nazwie BeTomorrow, który koncentruje się na gospodarce o obiegu zamkniętym, rozwoju nowych energooszczędnych technologii, recyklingu i biopolimerach. Podczas targów nasza firma, we współpracy ze znanym producentem OEM, uczestniczy w demonstracji poświęconej produkcji filiżanek do kawy wykonanych z biopolimerów. Jest to produkt w 100% organiczny, przeznaczony do wielokrotnego użytku, aż do 500 razy - wyjaśnia Marcin Grabara, inżynier sprzedaży w Moretto East Europe.

Idealne zarządzanie suszeniem

Podczas tegorocznej wystawy Włosi zaprezentowali najnowszą serię mini suszarek X COMB o wysokiej wydajności zalecaną do osuszania niewielkich ilości materiałów technicznych.

Urządzenia te zostały zaprojektowane specjalnie dla zaspokojenia wymagań rynkowych i przewidują w standardzie zastosowanie wysokowydajnych turbosprężarek, dzięki czemu suszarki nie zużywają powietrza z sieci.

- Podczas tegorocznej edycji targów K pokazujemy rozszerzoną wersję naszych miniodwilżaczy serii X Comb. Odwilżacze te stanowią prawdziwe połączenie opatentowanych technologii Moretto. Są to w pełni elektryczne urządzenia, które nie wykorzystują sprężonego powietrza. Wyposażone są w dwie wydajne turbosprężarki, technologię zeolitową, korektor punktu rosy i opatentowany lej OTX o zmienionej geometrii wewnętrznej usprawniającej przepływ materiału - tłumaczy Marcin Grabara.

Suszarki X Comb znajdują głównie zastosowanie w prężnych branżach  takich jak przemysł produktów medycznych i motoryzacji. Służą do suszenia niewielkich ilości materiału (produkcja godzinowa od 1 do 36 kg/h). Pozwalają na oszczędzanie do 50% energii.

- Z suszarkami Moretto doskonale współpracuje urządzenie o nazwie Moisture Meter. Jest to rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru poziomu wilgotności resztkowej granulatu w linii. Miernik analizuje i wykrywa dokładną zawartość wilgoci resztkowej do 15 ppm. Urządzenie to można rozbudować do wersji Moisture Meter Manager - dodaje Grabara.

Moisture Meter Manager to odpowiedź na potrzeby przemysłu 4.0 w dziedzinie suszenia polimerów. Kontrola wilgotności jest niezmiernie dokładna dzięki zastosowaniu ekskluzywnej technologii Power Peak. Pomiar różnicy wartości początkowej i końcowej wilgotności granulatu mierzonych na wlocie i wylocie leja zasypowego pozwala systemowi zarządzać pracą suszarki maksymalizując osiągi procesu.

MM Manager integruje suszarkę w system mający właściwości adaptacyjne do zmiennych potrzeb produkcyjnych, tak jak to zostało założone w projekcie 4.0 Smart Factory. Proces kontrolowany przez Moisture Meter Manager zezwala na osiąganie nieznanych dotąd wyników wydajnościowych. MM Manager skanuje materiał co dwie sekundy i raportuje dane dotyczące jakości granulek z regularną częstotliwością każdej oddzielnej porcji lub próbki materiału. Produkcja jest certyfikowana cykl po cyklu. Urządzenie jest wyposażone w interfejs w postaci kolorowego ekranu dotykowego HD 10".

MM Manager posiada podłączenia: Ethernet, USB, Serial RS485. Jest dostosowany do pracy w systemie Mowis. Urządzenie połączone z odwilżaczem X MAX, lejami zasypowymi OTX i systemem zarządzania przepływem powietrza Flowmatik wchodzi w skład wydajnego automatycznego systemu suszenia Eureka Plus.

JL