Innowacje Sumitomo (SHI) Demag na targach Plastpol

Innowacje Sumitomo (SHI) Demag…
Na tegorocznych targach Plastpol w Kielcach,w dniach 22-25 maja 2018 roku firma Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje na swoim stałym już miejscu (Hala F, Stoisko nr 19), innowacyjne rozwiązania technologiczne będące odpowiedzią na rosnące wyzwania rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na swoim stoisku czołowy producent wtryskarek uruchomi gniazdo produkcyjne produkujące niewielkie detale techniczne wymagające dużej precyzji, zbudowane na bazie nowej generacji wtryskarki w pełni elektrycznej IntElect2 z nowoczesnym systemem kamer termowizyjnych IR oraz robotem SDR5. Producent pokaże także modułowy system MyConnect znacząco poprawiający jakość zarządzania inteligentną fabryką.

IntElect- oszczędna, w pełni elektryczna wtryskarka z systemem kamer termowizyjnych

Najnowszy typoszereg elektrycznych maszyn z serii IntElect2 odznacza się najwyższą w klasie sprawnością energetyczną i powtarzalnością procesu produkcji. W maszynach tej serii wykorzystywana jest najnowsza technologia i know-how firmy Sumitomo (SHI) Demag. Kolejna generacja bezprzekładniowych, bezpośrednich napędów direct drives zapewnia ekstremalnie wysoką dynamikę procesu przy zmniejszonym zużyciu energii.

wtryskarka intelect2


Na targach Plastpol 2018 w Kielcach firma Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje właśnie jedną z nich, w pełni elektryczną i energooszczędną wtryskarkę IntElect 50/360-110. Będzie ona podstawą gniazda produkcyjnego wytwarzającego niewielki detal techniczny w cyklu 25s. Dwugniazdowa forma wtryskowa dla produkowanych zaślepek będzie dostarczona przez firmę BSH. Dodatkowo do maszyny będzie podłączony robot Sepro 5S odbierający detale z formy. Dla podniesienia jakości produkcji, na wtryskarce będzie zainstalowany system kamer termowizyjnych IR, który w prosty i łatwy sposób pozwala czuwać nad wysoką jakością każdego produkowanego detalu.

System IR to system składający się z kamery termowizyjnej na podczerwień oraz mini komputera. Elementy te zintegrowane będą z oprogramowaniem panelu sterowania NC5, na którym będzie można obserwować wszystkie parametry zarówno formy jak i procesu. System IR przesyła w czasie rzeczywistym wszystkie dane, aby w porę wychwycić nieprawidłowości procesu, takie jak np. zbyt wysoka temperatura detalu lub niewyrzucenie detalu z formy, i zapobiec produkcji wadliwych detali, co generowałoby niepotrzebne zużycie materiału, a w konsekwencji dodatkowe koszty dla przetwórcy.

system kamer termowizyjnych


Kamera termowizyjna posiada również szereg innych zalet: system pozwala na zredukowanie zbędnych ruchów wyrzutnika, co przekłada się na skrócenie czasu cyklu i przedłużenie żywotności formy. System IR wychwytuje niedolewy, odseparowuje wadliwe detale od prawidłowych, identyfikuje punkty przypalenia na powierzchni detalu, a także informuje o konieczności wykonania przeglądu systemu chłodzenia formy. Cała instalacja systemu kamer na maszynie jest niezwykle prosta i szybka, można ją z powodzeniem zainstalować na wtryskarkach IntElect od 50 do 450 ton siły zamykania. O praktycznym zastosowaniu systemu termowizyjnego IR będzie można dowiedzieć się więcej na targach Plastpol 2018 na stoisku producenta Sumitomo (SHI) Demag, F-19.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83