Innowacyjna technologia produkcji powłok teflonowych

Innowacyjna technologia produkcji… Firma Chemours, działająca na rynku produktów fluorowych, technologii tytanowej i rozwiązań dla przemysłu chemicznego, ogłosiła opracowanie nowej, unikalnej platformy technologicznej do produkcji fluoropolimerów, która umożliwi wytwarzanie produktów marki Teflon o udoskonalonych właściwościach użytkowych.

W nowej technologii produkcji PTFE w postaci dyspersji wykorzystuje się niefluorowe dodatki procesowe. Przeprowadzone testy rozwojowe wykazały, że dyspersje PTFE wytworzone z użyciem nowej technologii zapewniają lepsze właściwości użytkowe powłok teflonowych oraz doskonałą wydajność i stabilność procesu produkcyjnego.

- Nowa platforma technologiczna wraz z naszymi najnowszymi inwestycjami w stworzenie nowoczesnego centrum badań i rozwoju w Azji, pozwoli firmie Chemours na opracowanie nowej gamy systemów powłok zapobiegających przywieraniu dla przemysłu kuchennego - powiedział Wilbert Broeksmit, przedstawiciel firmy.

Firma planuje wdrożyć nową technologię w 2016 roku. Przejście na nowy system nie będzie wymagało od licencjobiorców poszerzenia własnych kwalifikacji, czy też wprowadzania modyfikacji technicznych.

Czytaj więcej: