Innowacyjne barwniki firmy BASF na targach K 2016

Innowacyjne barwniki firmy… Podczas tegorocznych targów K BASF wprowadza na rynek barwnik Paliotol Yellow K 1750 oraz nowy pigment efektowy Lumina Royal Dragon Gold.

Na targach K 2016 firma BASF Colors & Effects przedstawia nowy pigment o wysokiej skuteczności barwienia. Seria pigmentów organicznych Paliotol obejmuje produkty do materiałów mających kontakt z żywnością oraz zabawek.

Jednym z nich jest Paliotol Yellow K 1750. W skład serii Paliotol wchodzą wysokowydajne pigmenty organiczne, zapewniające doskonałe barwienie, przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań, w tym do materiałów mających kontakt z żywnością oraz do barwienia zabawek.

- Przepisy dotyczące bezpieczeństwa produktów w przypadku zastosowań mających kontakt z żywnością, stają się coraz bardziej rygorystyczne - mówi Philip Trueper, Director Global Business Management Pigments for Plastics w firmie BASF Colors & Effects. - Tendencję taką zauważa się nie tylko w Europie, ale również w innych częściach świata, np. w Chinach. Opieramy się na dogłębnej wiedzy fachowej, zarówno w kwestii technologii, jak i przepisów prawnych, dotyczących pigmentów. Dzięki naszej wszechstronnej ofercie, obejmującej obecnie nowy produkt o nazwie Paliotol Yellow K 1750, dysponujemy doskonałymi środkami, które pozwalają wesprzeć naszych klientów w radzeniu sobie ze zmianami w tych obszarach.

Produkt Paliotol Yellow K 1750 - żółty o odcieniu czerwonym - idealnie spełnia wymagania przemysłu tworzyw sztucznych, zwłaszcza jeśli chodzi o taki zastosowania, jak opakowania na żywność czy zabawki. Wynika to nie tylko z doskonałych właściwości produktu, ale również z faktu, że jest on całkowicie pozbawiony halogenów. Dzięki temu jest w pełni zgodny z rozporządzeniem UE nr 10/2011 dotyczącym tworzyw sztucznych. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem zgodności tego produktu z normami obowiązującymi w innych miejscach na świecie.

Marc Dumont, Industry Manager Pigments for Plastics w firmie BASF Colors & Effects, wskazuje na szczególne cechy nowego produktu K 1750.

- W porównaniu z pigmentami z tej samej palety kolorów, Paliotol Yellow K 1750 oferuje wysoką stabilność cieplną i większą siłę barwienia. Unikalne połączenie siły krycia i "natężenia" koloru sprawia, że produkt ten jest najlepszym wyborem przy rozpoczynaniu nowych projektów opakowań lub towarów konsumpcyjnych - mówi Dumont. - Ponadto, produkt ten jest w dalszym ciągu najbardziej dostępną cenowo alternatywą dla żółtych, wpadających w czerwień pigmentów chromianowych i dwuarylowych, stosowanych wewnątrz budynków.

Oprócz produktu Paliotol Yellow K 1750 firma BASF prezentuje również na targach pigment o nazwie Lumina Royal Dragon Gold, będący najmłodszym członkiem rodziny pigmentów wysoko chromatycznych Lumina Royal Effect.

- Pigment Lumina Royal Dragon Gold gwarantuje atrakcyjne odcienie, zwłaszcza w połączeniu z pigmentami żółtymi lub w mieszance z czarnym - mówi Dumont. Nasi klienci będą mogli opracowywać własne projekty produktów w odcieniach zielonkawo-złocistych o wyjątkowym nasyceniu barwy. Jak na razie spotkaliśmy się z doskonałym odbiorem produktu na rynku, co jednoznacznie świadczy o tym, że nasz nowy pigment Lumina Royal Dragon Gold poszerza paletę barw w odcieniach złocistych.

Odwiedzający targi K 2016 mają sposobność poznania innowacyjnych produktów firmy BASF Colors & Effects eksponowanych w hali nr 5 na stoisku C21/D21. Klienci będą mogli spotkać się z ekspertami firmy w dniach 24 i 25 października na seminariach w pokoju nr 12 lub 4/5. Będzie można przedyskutować z nimi powyższe kwestie oraz obejrzeć prezentacje na temat preparatów pigmentowych i barwników do materiałów poliamidowych.

BASF


Czytaj więcej:
Barwniki 114