Innowacyjne opakowania w zasięgu ręki

Innowacyjne opakowania w zasięgu…
Targi Packaging Innovations to jedna z najważniejszych i najprężniej rozwijających się imprez targowych w środkowoeuropejskiej branży opakowaniowej. Coraz większe zainteresowanie targami, zadowolenie wystawców oraz wysoka frekwencja zagranicznych gości świadczą o rosnącej randze wydarzenia. Potwierdzają to słowa wystawców minionych edycji:

- Nie spodziewaliśmy się tak ogromnej ilości klientów; widzimy dynamiczny rozwój tej imprezy i z pewnością wrócimy tu za rok - powiedział Krzysztof Spychała z firmy Intrex. - Cieszy obecność na naszym stoisku klientów spoza Polski - Litwinów, Rosjan czy Słowaków.

Podczas dwóch dni targowych tegorocznej edycji targów goście będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem ofert przygotowanych przez wystawców. Szczególną uwagę będą zwracać z pewnością produkty zgłoszone do Programu Innowacja, które nie tylko zaskakują, ale również zachwycają funkcjonalnością oraz oryginalnością. Stoiska wszystkich firm prezentujących innowacje będą oznaczone specjalnym znakiem.

Podczas tegorocznej edycji będzie można podziwiać nie tylko innowacyjne opakowania, ale i nowoczesne rozwiązania pomocne w ich tworzeniu. Producenci wszystkich prezentowanych produktów stawiają bowiem na rozwój poprzez wdrażanie nowych technologii oraz nieszablonowe rozwiązania, które przede wszystkim skupiają się na zwiększeniu komfortu użytkownika.

Z innowacyjnymi pomysłami będzie można zapoznać się również w Strefie Studenta. To właśnie tu studenci zaprezentują unikatowe prototypy opakowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie młodych projektantów i ułatwienie im startu w przyszłej pracy zawodowej. Dla wystawców natomiast jest to możliwość zapoznania się z nowymi, świeżymi pomysłami.

Odwiedzający targi będą mogli przekonać się, jak wielkie znaczenie mają opakowania w naszym życiu, nawet te niepozornie wyglądające. Odgrywają one także kluczową rolę jako narzędzie marketingowe.

W ofercie wystawców znajdą się m.in. mobilne drukarki, produkty hybrydowe, systemy kodowania i śledzenia drogi produktów, rozwiązania w zakresie zdobienia opakowań, opakowania dopuszczone do kontaktów z żywnością, etykiety cyfrowe oraz etykiety samoprzylepne wytwarzane w technologii druku cyfrowego ink jet.

Podczas targów poruszony zostanie także temat patentów i ochrony znaków. Osobne miejsce znajdzie się dla luksusowych opakowań na kosmetyki oraz różnego rodzaju korków, dozowników i zakrętek. Ciekawie zapowiada się prezentacja zastosowania efektów holograficznych.

Warszawskie wydarzenie będzie okazją do poznania producentów i dystrybutorów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. To również sposobność, aby zobaczyć z bliska nowości, pojawiające się na rynku opakowań. To ponadto idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz przekonania się jak prężnie rozwija się technika w tym obszarze.

Na stronie internetowej organizatora targów zamieszczona jest pełna lista innowacji zgłoszonych do programu, można na niej dokonać rejestracji online na targi pozwalającej na bezpłatny wstęp na wydarzenie.