Inteligentne chłodzenie procesowe dla większych oszczędności i wydajności

Inteligentne chłodzenie procesowe… Przedsiębiorca musi dziś móc spojrzeć na każdy aspekt swojej działalności, aby znaleźć sposoby na zwiększenie wydajności i ograniczenie kosztów. W tej dziedzinie technologia chłodzenia procesowego odgrywa istotną rolę, ponieważ może potencjalnie obniżyć koszty operacyjne i umożliwić przedsiębiorstwu utrzymanie konkurencyjności.

Od 1960 roku firma Frigel pomaga producentom na całym świecie uzyskać weryfikowalnie lepsze wyniki w zakresie poprawy jakości wyrobów, zwiększenia wydajności produkcji i efektywności układów chłodzenia. Unikalna technologia inteligentnego chłodzenia procesowego obejmuje pełną gamę innowacyjnych systemów, które mogą być konfigurowane przez zespół ekspertów Frigel, znajdujących odpowiednie rozwiązanie i zapewniających wsparcie, jakiego potrzebuje klient, tak żeby system chłodzenia był dobrany idealnie do jego potrzeb.

Flagowym produktem w ofercie urządzeń chłodzących firmy Frigel jest system Ecodry, który oferuje zoptymalizowane chłodzenie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak przetwórstwo tworzyw sztucznych. System składa się z dwóch typów urządzeń:
  • Chłodni wentylatorowej 3DK z zamkniętą komorą adiabatyczną, mogącej zagwarantować oszczędność do 95% zużycia wody, jak również energii, środków chemicznych, a także nie wymagających tak częstych konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi wieżami chłodniczymi lub chłodniami wentylatorowymi;
  • Termostatów i mikrochillerów z serii Microgel, Turbogel i Thermogel, które zapewniają optymalne parametry procesu, redukcję braków i stałą, wysoką jakość.

chłodnia wentylatorowa ecodry Frigel


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w przetwórstwie tworzyw sztucznych i ponad 8 000 instalacji na całym świecie, system Ecodry jest sprawdzony i idealnie dopasowany do potrzeb producentów komponentów z tworzyw sztucznych zajmujących się formowaniem wtryskowym, formowaniem technologią wytłaczania z rozdmuchem, wytłaczaniem i termoformowaniem. Jego modułowa budowa daje nam elastyczność umożliwiającą dopasowanie go do każdej aplikacji.

Krok naprzód w wydajności

Lata rozwoju i ciągłe ulepszanie systemu Ecodry umożliwiły opracowanie rozwiązań z zakresu chłodzenia procesowego, które doceniają klienci firmy Frigel na całym świecie. Chłodnia wentylatorowa 3DK z zamkniętą komorą adiabatyczną jest unikalnym rozwiązaniem, które tylko firma Frigel może dostarczyć swoim klientom razem z bogatym wachlarzem korzyści jakie to rozwiązanie niesie ze sobą.

Medium chłodzące krążące w układzie zamkniętym nie odparowywuje i nie powoduje zanieczyszczenia maszyn i narzędzi klienta. Większość czasu system działa bez zużywania wody – aktywując mechanizm zraszania w komorze adiabatycznej tylko w naprawdę gorące dni.

Chłodnia wentylatorowa 3DK z zamkniętą komorą adiabatyczną

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska