Inwestycja Lanxessa za 15 mln euro

Inwestycja Lanxessa za 15… Spółka Lanxess inwestuje 15 mln euro w fabrykę włókna szklanego.

Fabryka zlokalizowana zostanie w belgijskiej Antwerpii. Dla niemieckiego koncernu włókna szklane stanowią kluczowy półprodukt do produkcji zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych. Dzięki tej inwestycji zdolności produkcyjne firmy wzrosną o 10 proc. z poziomu 60 tys. ton rocznie.

- Branża zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych jest głównym motorem rozwoju spółki Lanxess. Istnieje duży potencjał rozwoju tej bardzo atrakcyjnej branży na światowym rynku, wynikający z rosnącego popytu ze strony rynku motoryzacyjnego oraz elektrycznego i elektronicznego - ocenia Werner Breuers, członek zarządu Lanxess. Oczekuje on, że globalne zapotrzebowanie na te tworzywa sztuczne będzie rosnąć o ok. 7 proc. rocznie do 2020 r.

Tuż przed początkiem lata w zakładzie znajdującym się w Antwerpii sfinalizowano już inwestycję o wartości 35 mln euro, mającą na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych w odniesieniu do kaprolaktamu – półproduktu niezbędnego do produkcji tworzyw sztucznych. Zdolności produkcyjne tego zakładu, które obecnie wynoszą 200 tys. ton rocznie, wzrosną o kolejne 10 proc.

Warto wiedzieć, że w ciągu minionych 18 miesięcy, Lanxess zainwestował znaczne kwoty w rozwój globalnej sieci produkcji zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych. To ważne, bo ponad połowę produkcji kaprolaktamu i włókien szklanych firma zużywa sama. Uwzględniając obecnie realizowany projekt zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakresie włókien szklanych, ostatnie inwestycje w dział zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych wynoszą aż 90 mln euro. Nowe obiekty produkcyjne są obecnie budowane w Stanach Zjednoczonych i Azji. W istniejących zakładach przeprowadza się inwestycje w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych.

Czytaj więcej:
brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska

Reportaże

Forum